MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przełom w sprawie śmierci chłopca "z Cieszyna"

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2012-06-25 23:14:58 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
I wszystkie te statystyki utwierdzaja mnie w przekonaniu ze niektorzy ludzie rodza sie popaprani ,sa nie do resocjalizacji i powinni by usunięci.


W jakim odstepie od urodzenia proponujesz tych co "rodza sie popaprani" usunac? W dni urodzin, zanim nauczy sie chodzic? Czy zanim "zmarnuje" pieniadze ze skarbu na edukacje (powiedzmy w wieku 4-5 lat?), ciekawa jestem w jakim wieku byloby to najbardziej odpowiednie wg autora propozycji?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2012-06-25 23:24:08 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darmund

Post #3 Ocena: 0

2012-06-25 23:41:45 (12 lat temu)

darmund

Posty: 1147

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2012

Skąd: Dartford

Cytat:

2012-06-25 22:48:59, nuska napisał(a):

A wogole ,jakbys mi zaczal wyskakiwac z argumentami o czlowieczenstwie,gdyby mi ktos zgwalcil i zamordowal np corke-- to tez bys w leb dostal. Pieroly takie fajnie sie gada,tylko nikogo nie interesuje bol pokrzywdzonych i ich rodzin. Ide spac bo ja zla kobieta jestem,a nikt mnie nie przekona ze ciackanie sie z mordercami to objaw czlowieczenstwa. Zagrozenie trzeba eliminowac. Prawo powinno byc surowsze. Kropka

[ Ostatnio edytowany przez: <i>nuska</i> 25-06-2012 22:59 ]




Kulke czy raczej czyms bardziej tradycyjnym ?
Nie podjalem tego tematu , aby wyladowac swoje frustracje , albo zeby pokazac swoje fobie - we wszystkich aspektach to jest powazna sprawa .
Matka porzuca dziecko , jeszcze nie wiemy czy zabila je z premedytacja , czy jego smierc to przypadek . Nie wnikam w to bo tego jeszcze oficjalnie nie stwierdzono , nie zakonczono dochodzenia i nie ma faktow potwierdzonych przez policje - pietnuje ja za to ze je porzucila nie udzielajac pomocy i bezszeszczac jego cialo pozbawiajac godnego pozegnania , za to ze w stosunku do niego nie zachowala sie zgodnie z instyktem matki ( czy jest socjopatka - sprawa do stwierdzenia przez specjalistow ) , za to ze niezglaszajac na policje wyparla sie pokrewienstwa , pomimo tego , iz urodzila go i powinna darzyc go miloscia . Czy jest to dla kogos dziwne lub nie - za to w chwili obecnej ja potepiam i chce zeby zostala ukarana oraz zeby poprzez wymiar sprawiedliwosci zrozumiala co zrobila .
Po przeczytaniu niektorych postow dochodze do wniosku ze nie jest wazne dojscie wszystkich aspektow , wydarzen - wazna jest smierc takiej osoby . Czy osoby opowiadajace sie za smiercia tej matki , uwazaja ze powinna miec proces , czy moze bez marnowania pienidzy podatnikow zaraz ja zabic ?
A tak poza - czy nie zdazaja sie sprawy w ktorych skazany okazal sie niewinny gdyz sad sie pomylil , lub policja nie wykonala swojej pracy rzetelnie ? Przyklad Rzeznika znad rzeki ktory do dzisiaj nie zostal zlapany a usmiercony zostal policjant wspolprowadzacy dochodzenie w tej sprawie . Co wowczas powiedziec rodzinie takiego czlowieka ?
Temat nie jest prosty , budzi emocje - to zrozumiale , kara nie zawsze jest adekwatna lub nie spelnia swojego zadania , ale nie znaczy to ze mozemy lekkim slowem odbierac zycie , nawet osobom ktore same tego sie dopuscily .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2012-06-25 23:59:16 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darmund

Post #5 Ocena: 0

2012-06-26 00:03:45 (12 lat temu)

darmund

Posty: 1147

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2012

Skąd: Dartford

Cytat:

2012-06-25 23:24:08, nuska napisał(a):
Cytat:

2012-06-25 23:14:58, Adacymru napisał(a):
Cytat:
I wszystkie te statystyki utwierdzaja mnie w przekonaniu ze niektorzy ludzie rodza sie popaprani ,sa nie do resocjalizacji i powinni by usunięci.


W jakim odstepie od urodzenia proponujesz tych co "rodza sie popaprani" usunac? W dni urodzin, zanim nauczy sie chodzic? Czy zanim "zmarnuje" pieniadze ze skarbu na edukacje (powiedzmy w wieku 4-5 lat?), ciekawa jestem w jakim wieku byloby to najbardziej odpowiednie wg autora propozycji?


Natychmiast po dokonaniu przestepstwa bo niestety przed nie mozna stwierdzic czy sie jego dopuszcza. Nie uwierze ze wyksztalceni pracownicy wiezienni sa w stanie nawrocic pedofila czy seryjnego morderce.


Co do chlopczyka,to nie chce mi sie szukac ale napisano wyraznie,ze konal wiele godzin i prawdopodobnie zostal porzucony ranny nad woda. Oczywiscie dowiemy sie,CHYBA,w czasie sledztwa wiecej. Nie zmienia to faktu ze jezeli chodzi o chlopca.To potwierdzono jego tozsamosc,wczesniej stwierdzono urazy i przyczyne smierci a zachowanie rodzicow swiadczy o winie. Ojciec przyznal sie ,matka kreci dalej.

A co do Madzi matki--nikt normalny nie zachowuje sie tak jak ona.


A i co do tonu? Potrafisz wyczuc ton mojej wypowiedzi?




Poszukam doglebniej danych dotyczacych okolicznosci smierci , jak na razie mowa byla o znalezieniu ciala w stawie oraz ze lezalo ona tam kilka dni .

Jesli chodzi o zachowanie , to fakt, raczej swiadczy o winie , i najprawdopodobniej potwierdzi to sad - dla mnie wtedy to bedzie w 100% miarodajne .

Jesli chodzi o ton , mysle ze dotyczy sie to mojej wypowiedzi o jezyku - myslalem i pisalem o jezyku , nie o tonie , gdyz uzywamy tutaj przekazu pisemnego .

Nie chcialbym byc sarkastyczny , ale jesli chodzi o personel wiezienny to w Twoim systemie prawnym nazywalby sie on raczej plutony smierci , albo jakos tak . No i chyba sady nie bylyby potrzebne , bo jak zaraz po przestepstwie . . .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darmund

Post #6 Ocena: 0

2012-06-26 00:07:10 (12 lat temu)

darmund

Posty: 1147

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2012

Skąd: Dartford

Cytat:

2012-06-25 23:59:16, nuska napisał(a):
Podkreslilam. 100 procent pewnosci-kula lub zastrzyk.

test

Wyobraz sobie ukochana istote/matke,
/ojca/zone /meza/dziecko do wyboru
Wracasz z pracy i widzisz jak ktos dzga ja nozem
a)uciekasz i dzwonisz na policje
b)umoralniasz
c) walisz czym popadnie zeby zabic napastnika


Dlaczego wszystkich obchodza uczucia mordercow a nikogo ich ofiar?


Insza inszosc , jesli moge zapobiec przestepstwu robie to bez wachania . Jesli jednak widze ze nie dam rady , wzywam pomocy , bo nie sztuka zginac i nie zapobiec .
Dalej prezentujesz zawzietosc , tylko juz inteligetniej .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lola40

Post #7 Ocena: 0

2012-06-26 08:52:18 (12 lat temu)

Lola40

Posty: 279

Kobieta

Z nami od: 06-10-2010

Skąd: Manchester


Mnie w tej sprawie oburza oprócz okrutnej zbrodni jeszcze coś innego. Niektóre portale internetowe bezustannie od 2-3 dni epatują nas pośmiertnymi zdjęciami chłopczyka.
Ja rozumie,że było to konieczne gdy nie znana była tożsamość dziecka ale teraz to już według mnie pogoń za sensacją i brak poszanowania godności tego chłopczyka!!!!
A może to tylko ja jestem taka przewrażliwiona? Jaka są wasze opinie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2012-06-26 09:17:18 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2012-06-26 09:54:20 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2012-06-26 12:47:07 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,