MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Informacja od Admina

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 33

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2021-03-13 11:58:34 (3 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Informacyjnie
Wczoraj wieczorem dostałam wiadomość od Adacymru, że żegna się z forum Moja Wyspa a co za tym idzie również z funkcja Moderatora.

Swoją decyzję uzasadniła, pojawiajacymi się coraz częsciej na forum wypowiedziami dyskrymiujacymi mniejszości czy osoby niepełnosprawne i moją pobłażliwosścia wobec takich wpisów.

Bardziej niz na powodach odejścia Ady, chciałabym się tym poście skupić nad moją pracą administratora na forum, oraz Waszymi uwagami na temat tego jak postrzegacie moje działania na portalu? Pisze tutaj o swobodzie wypowiedzi, o ceznurze, co można, a czego mnie powinno sie mówic. Na co powinien moderator czy administator pozwalać, czy w jakim momencie interweniować?

Pod dyskusje chciałabym poddać takie pytanie
Czy jeśli użytkownik dzieli się swoją prywatną opinią na forum, to przestaje być ona prywatna, bo używa publicznego forum do propagowania swoich przekonań? W momencie jesli jest to kontrowesyjny wpis, to taka opinia swiadczy o samym portalu i braku kręgosłupa moralnego moderatorów czy administracji, czy o samym użytkowniku?

W kilku końcowych słowach, jako admin chiałabym podziękować Adzie za te wszystkie lata pracy na forum w roli moderatora, za cały wkład i zaangazowanie jakie w nie włożyła.



Dopisek


Są czasem sytuacje, że cokolwiek nie zrobisz, spogladając z perspektywy czasu, uznajesz, że i tak mogłaś to zrobić lepiej, lub wybrałaś niewłasciwe rozwiązanie. Tak jest właśnie w tym przypadku. Uważałam, że powinnam napisać kilka słów o rezygnacji Ady, stąd wątek. Przy okazji wątku chciałam się dowiedzieć co sądzicie o mojej pracy. Teraz patrząc na wszystkie rozmowy telefoniczne i na privach, jakie przeprowadziłam, patrząc na wypowiedzi w wątku, uważam, że mogłam się ograniczyć tylko i wyłącznie do informacji o rezygnacji bez podawania przyczyn.
Wątek po przemyśleniu zamknęłam, bo nie chciałam, żeby służył do rozmawianie o kims, kogo już nie ma i nie może stanać we własnej obronie. Watek miałam nadzieję, że pozwoli mi zapoznać się ze spostrzeżeniami odnośnie cenzury wprowadzanej przeze mnie na forum.
Wszystko, co robię na forum jest podyktowane tym, że licze się ze zdaniem innych i chcę je brac pod uwagę. Niemniej teraz szczerze napiszę, że na daną chwile czuję sie personalnie jak ktoś, kto gdzieś tam zawiódł.



Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2021-03-13 12:09:31 (3 lata temu)

Turefu

Posty: 4027

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Przykro mi sie czyta, ze AdaCymru odeszla z MojejWyspy. Dziekuje za Jej wklad i zycze wszystkiego najlepszego.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

Gwontownik

Post #3 Ocena: 0

2021-03-13 12:10:49 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5129

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Forum jest miejscem publicznym w sensie dostępności do niego. Każdy użytkownik przedstawia tu swoje własne poglądy i za sposób ich przedstawienia bierze pełną odpowiedzialność. Nikt, nikogo nie zmusza do zmiany przekonań, a poglądy każdy może wymieniać publicznie nawet jak są inne niż powszechnie występujące. Jeżeli komuś nie pasuje to nie wchodzi, nie czyta. Ja też nie czytam wszystkich wątków, bo mnie nie interesują i nie wiem czy merytorycznie i ideologicznie zgodził bym się z rozmówcami bo mnie to nie interesuje. I już.
A może to zachowanie Ady jest upokarzające i dyskryminujące innych, którzy mają odmienne zdanie, poglądy, wizje. Już jedna taka była, co manifestując swe odejście napluła wszystkim w twarz manifestując swą wyższość. Chcesz odejść bo ci ideologia, temat nie pasuje. Good bye, powodzenia odchodzę. A robienie z tego dodatkowego eventu każe innym brać odpowiedzialność za tę decyzję.
Ja na tym forum nie spotkałem treści, na które powołuje się AdaCymru, uzasadniając swoje odejście. Oto moje zdanie.
Jeśli komuś się nie podoba, że takie treści się pojawiają, jak się pojawiają to można zablokować forum do użytku zalogowanych użytkowników tylko.

[ Ostatnio edytowany przez: Gwontownik 13-03-2021 12:40 ]

Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2021-03-13 12:20:42 (3 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Prywatna wypowiedź na forum jest prywatną wypowiedzią i właściciel ponosi za nią odpowiedzialność. Od tego jest forum, aby dyskutować, przedstawiać różne punkty widzenia.
Dla mnie Ada zachowała się nieelegancko opuszczając forum bez słowa.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2021-03-13 12:26:29 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14729

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Bardzo zle, ze Ada odchodzi z forum. Byla jednym ze starej gwardii uzytkownikow z klasa, czy tam z wyzszej polki. Obok Antraxa, Severance, i innych, ktorych tez juz nie ma. W taki czy inny sposob, nie pasowali.

Moze swiadczy to o tym, ze forum zmienia oblicze wraz z uzytkownikami, i taka Ade, Karjo czy Turefu kieds zastapia moderatorzy, ktorym pewien sposob widzenia i opisywania swiata (niekoniecznie legalny z punktu widzenia panstwa w ktorym mieszkmy) nie bedzie przeszkadzal.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2021-03-13 12:27:48 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Opinia prywatna jest opinią prywatną czy to na forum internetowym, na łamach prasy, radia czy telewizji. Nie ma jeszcze obowiązku posiadania własnych mediów do wyrażania własnych opinii.

Na tym polega dyskusja, że wymieniamy się różnymi opiniami.

W kontekście odejścia Ady, nie mogę nie napisać, że w swojej wrażliwości na wypowiedzi dyskryminujące bywała bardzo wybiórcza co zresztą było na forum niejednokrotnie podnoszone, a sama Ada wywoływana do tablicy.

Nie da się stać w ciągłym rozkroku, stąd moim zdaniem, słuszna decyzja, za którą chciałabym jej podziękować, a także za wieloletni wkład i pracę w życie forum.


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

camilius

Post #7 Ocena: 0

2021-03-13 12:31:59 (3 lata temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

W takim razie żegnamy i good luck !!!
Adacymru chyba nigdy nie wchodziła na komentarze na polskich portalach,aby zobaczyć całe spectrum komentarzy i komentujących,od najbardziej prymitywnych po perełki intelektu i operowania słowem...
Z opisu admina nie wiemy dokładnie,które tematy jej nie pasowały. Może były "niepoprawne politycznie"...Forum nie może opierać się na żadnej linii polityczno-światopoglądowej !!!

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

cris82

Post #8 Ocena: 0

2021-03-13 12:34:55 (3 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

spoko jako uzytkowniczka forum na moderatora nie bardzo sie nadawala reagowala czesto przesadnie na rzeczy ktore np mozna uslyczc w programach publicystycznych

czyli co w tv mozna a na forum nie? bo my tu mamy jakis super hiper mega poziom wrazliwosci i tolerancji? no bez przesady
do innych moderatorow nie mialem nigdy zastrzezen

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2021-03-13 12:44:24 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2021-03-13 12:26:29, galadriel napisał(a):
Obok Antraxa, Severance, i innych, ktorych tez juz nie ma. W taki czy inny sposob, nie pasowali.

Pasowali czy nie, z łatwością potrafili odłożyć własne przekonania lub uprzedzenia na bok kiedy trzeba było ocenić co mieści się w ramach wolności wypowiedzi, a co już nie. Adę na brak argumentów świerzbiło do kneblowania ust. Takie ułudne poczucie mocy kiedy wiesz, że niewiele innego możesz.





Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Maat17

Post #10 Ocena: 0

2021-03-13 12:46:05 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 5876

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Szkoda... dlugi staz.

Zycze powodzenia.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,