MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak się żyje w PL? Wyemigrowałam jako dziecko, warto wracać ?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Postów: 96

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Sandraxox

Post #1 Ocena: 0

2020-12-15 22:26:47 (3 lata temu)

Sandraxox

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 28-06-2020

Skąd: Sheffield

Witam serdecznie wszystkich 😁

Bez obijania w bawełnę - mam sport dylemat.

Przyjechałam do UK w wieku 12-stu lat, na chwilę’ i tak jakoś wyszło że zostałam 😊 Pokończylam szkoły, teraz mam już swoją rodzine, mamy z mężem mortage, mamy bardzo stabilne posady i żyje się nam całkiem fajnie pod względem finansowym.
Ponieważ wyjechałam z Polski jako młody dzieciak i tutaj spędziłam większość dotychczasowego życia, ja tak na prawdę nie wiem jakie są w Polsce realia i jak się tam żyje jako osoba dorosła.
Ciągnie mnie do Polski wiele czynników...
I właśnie tak powstalo pytanie (i mętlik w głowie 😂;) ... czy warto jechać z powrotem ? Jak się żyje i pracuje w PL?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #2 Ocena: 0

2020-12-15 22:48:38 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5128

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Tak szczerze to jest temat na książkę. Nie sposób tego ująć w jednym poście. Tym bardziej, że gro osób wypowiadających się na forum posiada doświadczenie sprzed lat wielu, a to nie znaczy że wciąż aktualne.
Ja jestem tu od 2005 roku z roczną przerwą po pierwszych dwóch latach. Łatwiej mi się było znaleźć w UK na początku niż w Polsce po dwóch latach pobytu tutaj.

[ Ostatnio edytowany przez: Gwontownik 15-12-2020 22:52 ]

Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sandraxox

Post #3 Ocena: 0

2020-12-15 23:31:03 (3 lata temu)

Sandraxox

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 28-06-2020

Skąd: Sheffield

Dziekuje za odpowiedz.
To prawda, temat jak rzeka. Czy ta roczna przerwa była z własnego wyboru czy z powodu jakiś innych, niezależnych przyczyn ?

Pewnie wielu z nas, mieszkając od lat na obczyźnie czasami się zastanawia czy wrócić lub planuje powrót... ale są tez tacy którzy by wrócili tylko za karę 😜

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #4 Ocena: 0

2020-12-15 23:40:49 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5128

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Cytat:

2020-12-15 23:31:03, Sandraxox napisał(a):
Dziekuje za odpowiedz.
To prawda, temat jak rzeka. Czy ta roczna przerwa była z własnego wyboru czy z powodu jakiś innych, niezależnych przyczyn ?

Pewnie wielu z nas, mieszkając od lat na obczyźnie czasami się zastanawia czy wrócić lub planuje powrót... ale są tez tacy którzy by wrócili tylko za karę 😜

Sprawy rodzinne.
Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2020-12-16 00:22:57 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Witaj :-)
Bardzo wiele zależy od tego jaki zawód wykonujesz/wykonujecie. To tak w kwestii finansowej strony życia.
A jak się pracuje? Ja wyjechałam z Polski w czasach kiedy nie było nawet w kodeksie pracy czegoś takiego jak mobbing. Wiem, że od tamtej pory wiele się zmieniło na lepsze, ale też wiele zależy od subiektywnych doświadczeń każdego i tu i tam.
Ciężko jest tak bardzo ogólnie pisać coś konkretnego.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2020-12-16 03:00:51 (3 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1661

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Od długoletnich mieszkańców UK chcesz się dowiedzieć jak obecnie się żyje w Polsce ?
No chyba że piszesz jakąś pracę naukową i robisz sondaż ?
Większość tu przyjechała za "chlebem" lub nie
mogła się przebić przez układy.
Ktoś może odpowiedzieć : " Co Ty o nas myślisz ? jak tam (w Polsce) się dobrze żyje to my na przekór tu i (w UK) żyjemy ".
Ale... ale znamy takie powiedzenie : "lepszy na wolności kęsek lada jaki niż w niewoli przysmaki". Z tego powodu iluś tam co roku wraca i to im należy to pytanie zadać.
Weź miesiąc urlopu i odwiedź 50 kuzynów , kuzynki ,kolegów znajomych itd., miej przygotowaną liste pytań i nie pytaj co oni myślą tylko na podstawie uzyskanych odpowiedzi sama wyciąg wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #7 Ocena: 0

2020-12-16 04:32:17 (3 lata temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

Ja bym nie wracała,chyba że z konieczności.Jesli się zdecydujesz to wtedy napewno będzie Cię ciągnęło tutaj z powrotem, zwłaszcza,że od małego tu dorastałas.Zastanowilabym się też poważnie nad przyszłością dzieci i czy warto je tam wywozić, żeby przypadkiem im nie zaszkodzić.Ja swoje z tamtad zabrałam.To było 12 lat temu dwójka z nich jest już dorosła.Od tamtej pory w Polsce nie jest jakoś lepiej,teraz to chyba tylko gorzej.Rzadza tam niezbyt rozgarnięci ludzie,tylko afery , strajki i coraz więcej osób bez pracy.No ale to moje własne odczucia.Radze to co Emeryt, pojechać zobaczyć,a może nawet pomieszkać troche?

[ Ostatnio edytowany przez: kinga77 16-12-2020 04:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley27

Post #8 Ocena: 0

2020-12-16 07:30:46 (3 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak ktoś ma dom w polsce i zarabia 2 razy więcej niż tutaj
To moze wracać.
Zeby nie musiał liczyć każdej złotówki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #9 Ocena: 0

2020-12-16 08:01:51 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5743

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Zależy co chce się robić i jakie ma się nastawienie do siebie samego i swoich możliwości. Jeśli ktoś pracuje tutaj np. w Tesco, czy innym magazynie i jakoś mu starcza to musi wiedzieć, że jeśli ma plan w Polsce robić to samo, to będzie raczej kiepsko.
Znam takich którzy wrócili do Polski i np. pootwierali firmy, często w jakiś sposób powiązane z UK. Narzekają tylko na takie sprawy na jakie narzeka przeciętny człowiek biznesu tj. biurokracja, wysokie koszty, niejasności prawa itd. Na decyzję nie narzekają.
Druga sprawa to to jakie są powody takiego pomysłu. Większość z nas tj. ludzi którzy wyjechali do UK będąc już dorosłymi, do Polski cięgnie bo tam się wychowali i zostawili kawał serca np. rodzinę i znajomych.
Inaczej mają osoby wychowane w UK.

To temat rzeka, ale moim zdaniem to też po prostu decyzja, która nie może być do końca wykalkulowana bo nie wiadomo co się tak naprawdę wydarzy. Wszyscy wracający jakich znam, po pewnym czasie przyznawali mi, że po prostu chcieli być u siebie a reszta to treść dopisywana do tego co się chciało zrobić.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #10 Ocena: 0

2020-12-16 08:07:43 (3 lata temu)

tesstickle

Posty: 4144

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Jakiś dziwny ten temat.
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,