MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Temat pomocowy

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

darraj

Post #1 Ocena: 0

2019-06-06 00:03:54 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Co o tym myślicie?

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2019-06-06 01:10:46 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Ale temu Rado tryb życia pasuje. Widziałem jego filmik kiedyś. Wyglądał na zadowolonego że swojego życia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2019-06-06 08:47:14 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-06-06 00:03:54, darraj napisał(a):
Co o tym myślicie?




Myslicie o czym? O pomaganiu bezdomnym? O samym filmiku?

Kim jest Rado? Też bezdomnym? Na jednej z grupa na Fb przewinęła mi się jakaś akcja zbierania chyba właśnie dla Rado, ale nie miałam wtedy możliwości dłużej poczytać o co tam chodzi.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2019-06-06 12:04:46 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Oglądnęłem kilka filmików z tym Rado już wcześniej . Zwykły cwaniak , nie bardzo też chce wyjść na prostą . Dla niego obecne życie jest fajne , beztroskie , codzienne chlanie i ćpanie ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrAquario

Post #5 Ocena: 0

2019-06-06 15:24:32 (5 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-06-06 00:03:54, darraj napisał(a):

Co o tym myślicie?




apropos filmiku nie wiem czemu ma służyć? zrobiłeś jakiś "risercz" przed jego wklejeniem czy tak przypadkiem wpadł ci w oko i sru na Forum?
przecież Rado to taki celebryta wśród bezdomnych, wstaje około południa, je za darmochę u Hindusów, chodzi w nówkach Nike’ach, jara marychę i dziennie chleje, wieść gminna niesie że miał też kiedyś barkę ale mu ją zatopili, ech ta jego fantazja i wyżarty przez cidery mózg, poza tym mieszka w nieczynnym szalecie i lubi się pokazywać z różnorakiej maści vLogerami. Rado jest bezdomny bo mu tak wygodnie i takie życie wybrał, był jeszcze jego kumpel Seba ale podobno odnalazła go siostra i pomogła stanąć na nogi, Rado nie potrzebuje pomocy bo jak twierdzi sam sobie świetnie radzi… więc następnym razem zakładając wątek sprecyzuj pytanie lub daj jakieś wskazówki odnośnie oczekiwań związanych z odpowiedziami *DONT_KNOW*

Opinia moderatora: Post częściowo edytowany z off topu. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2019-06-06 17:06:01 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-06-06 00:03:54, darraj napisał(a):
Co o tym myślicie?




Jak widzę na żywo tego typu akcje oraz tych co zostaną "obdarowani" w tym wypadku bezdomni to po części się cieszę że mnie to nie dopadło ani nikogo z mojego najbliższego otoczenia.
Jak to nie wiele brakuje aby w to"wpaść" i w tym dalej trwać.
Łatwo powiedzieć że to na własne "żądanie" że to ich wybór ale już się rodząc po części jesteśmy skazani żyć w danej "kategorii", np z powodu naszego IQ.
Podobnie jak rodząc się mamy z góry określony kolor skóry.

Generalnie datków nie daję aby nie zachęcać do pozostania w tym marazmie. Jednak z tego powodu mam czasami wyrzuty sumienia ale to nadrabiam pomocą w rodzinie.

Generalnie takie akcje charytatywne jak ta są potrzebne dla trzech stron:
1. Obdarowanego.
2. Darczyńcy (zagłusza poczucie winy że jest mu lepiej, na pokaz)
3. Organizatorów (chcą być "sławni", kapitał polityczny , lub jak w punkt nr 2)

Jak nikt nikogo nie zmusza to nie jestem przeciwnikiem ani zwolennikiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2019-06-06 18:38:01 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Jeżdżąc ulicami Londynu często jestem zaczepiany na skrzyżowaniach o jakieś datki przez bezdomnych , praktycznie zawsze Ci sami , jeżeli chodzi o Polaków to rzadko albo jeszcze rzadziej można ich spotkać zaczepiających kierowców , Anglicy często z kubkiem albo próbujący myć szyby na światłach , często daje tym samym , porozmawiam jak stoje w korku , pozdrowiam , natomiast nigdy nie daje Rumunom. To jest istna plaga i dobrze zorganizowane grupy . Kobiety żebrzą pod sklepami typu Selfridge's czy Harrords , często z małymi dziećmi na ręku , mężczyźni natomiast udają na chora nogę czy inna część ciała ... Skąd wiem że udają ? Kręcę się często po różnych porach dnia w centrum i widzę że późną nocą te same osoby który były za dnia powykrzywiane , w nocy dostają ozdrowienia i spokojnie śmieją się , chodzą czy nawet biegają spożywając alkohol . A że to zorganizowane grupy to wiem bo nie raz widziałem jak porządny samochód , często ten sam podjeżdża na ich miejscówy w nocy , pewnie się rozliczają . O ile w centrum to mała plaga to w niedzielę jechałem na Ealing Broadway . Każde skrzyżowanie rumuńskie brygady . Dosłownie co światła ktoś stał. Kiedyś też urządzali pokazy cyrkowe na skrzyżowaniu przed Vauxhall Bridge ale chyba ktoś ich przepędził. Szkoda mi tylko tych dzieci . Malutkie są całymi dniami nawet podczas mrozów na dworzu by wzbudzić wspolczucie, starsze klęczą cały dzień pod sklepem ... I co ciekawe takim osobom nie zabiera się tych dzieci ... A Anglikom zawsze dam , nieważne czy wydadzą na jedzenie czy alkohol , często też kanapkę dam jak żona mi do pracy zrobi a ja zjem coś innego , i nie pogarsza , zjedzą , a kiedyś rumuńska nastolatka coś do mnie oburknela po swojemu ze złością jak chciałem dać jej kanapke a nie kasę . Uwazajcie , bo zamaost pomoc takim osobom nabijacie kieszenie rumunskim gangom

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,