MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przeprowadzka do Szkocji w wieku 16 lat , pytanie o szkołę itp

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Po_prostu

Post #1 Ocena: 0

2016-05-03 17:44:19 (8 lat temu)

Po_prostu

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam

Plan moich rodziców jest wynająć mieszkanie na pół roku (próbne)
Ale zamierzamy jeżeli się uda przeprowadzić . Chciałam zapytać jak wygląda ogólna edukacja w moim wieku . Co muszę zdać aby dostać się do koledżu , gdzie mam składać papiery itp . Zależy mi potem studiować psychologię lub dziennikarstwo lub jakiś język . Proszę napiszcie mi co muszę zdać , i ile zajęła by nauka na egzamin i czy opłaca mi się przeprowadzać teraz . Jestem obecnie w 3 gimnazjum , ocen nie mam najlepszych , ale chęci i zaangażowanie do nauki języka mam od 3 lat .
Gdzie mam aplikować ? Mam jakieś szanse ? Od czego i kiedy mam zacząć po przyjeździe ? (wyjazd w połowie czerwca czy coś )
Proszę o pomoc
I gdyby ktoś miał trochę szerszą wiedzę na temat szkół czy chodzenia , niech się wypowie co zrobił by na moim miejscu oraz jacy są tam ludzie , bo wszyscy straszą prześladowaniami,nietolerancją względem pochodzenia emigracji przez szkotów czy kogokolwiek , wiem , iż różowo nie będzie ale nie wiem czy ludzie mówią to z zazdrości czy sama już nie wiem .
Proszę nie odsyłać mnie do innych stron ponieważ nie znalazłam żadnej odpowiedzi na moje pytania .
Żeby iść na studia (psychologia/czy coś innego) potrzebuje jaką szkołę zdać ? College czy coś innego ? opiszecie mi różnice szkół i sposób dostania się do niej ? Byłabym bardzo wdzięczna :(
Jestem z rocznika 2000 ze września 20

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-05-03 17:49:13 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/Edukacja

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2016-05-03 19:55:18 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Żeby iść na studia (psychologia/czy coś innego) potrzebuje jaką szkołę zdać ?


Aby iść na studia po przyjeździe potrzebujesz dużo pieniędzy bo studia w UK są płatne - a nie tak jak w Polsce całkowicie za darmo.
I jak nie mówisz płynnie po angielsku to raczej zapomnij o studiowaniu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2016-05-03 20:23:57 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Po_prostu

Post #5 Ocena: 0

2016-05-03 20:24:42 (8 lat temu)

Po_prostu

Posty: n/a

Konto usunięte

od razu na studia nie idę , a język jest do nauczenia .
Chodzi mi o wybór szkoły średniej , nie pytam o dokładne studiowanie, na początek po prostu co zrobić po przyjeździe , wybór szkoły najważniejszy .
Gdybym miała problemy finansowe to bym nie chciała iść na studia tam i napisałabym , że mam takie problemy . Pytałam ogólnie o dalszą edukacje w moim wieku tam .

[ Ostatnio edytowany przez: Po_prostu 03-05-2016 20:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2016-05-03 21:07:08 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Po_prostu

Post #7 Ocena: 0

2016-05-07 15:42:42 (8 lat temu)

Po_prostu

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-05-03 21:07:08, mancun napisał(a):
Cytat:

2016-05-03 20:24:42, Po_prostu napisał(a):
od razu na studia nie idę , a język jest do nauczenia .
Chodzi mi o wybór szkoły średniej , nie pytam o dokładne studiowanie, na początek po prostu co zrobić po przyjeździe , wybór szkoły najważniejszy .
Gdybym miała problemy finansowe to bym nie chciała iść na studia tam i napisałabym , że mam takie problemy . Pytałam ogólnie o dalszą edukacje w moim wieku tam .

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Po_prostu</i> 03-05-2016 20:29 ]




Najwazniejsze to:
1. dobrze zdac egzamin gimnazjalny
2. zlozyc podanie do 6th form college (2-letnie, bezplatne, odpowiednik liceum)
3. zdac tutejsza mature (A-levels) z co najmniej 3 przedmiotow - a ktore wybrac, to musisz poszukac na stronach uniwersytetow, w warunkach przyjecia na kierunek, ktory chcesz srtudiowac
Niestety patrzac na Twoj koslawy polski, mam powazne watpliwosci, czy do czasu zlozenia podania do college, dasz rade podgonic angielski do wystarczajcego poziomu, zeby zaczac nauke w 6th form od wrzesnia.


Odezwała się osoba nie potrafiąca napisać tam gdzie trzeba ż,ć "srtudiowac" zamiast studiować , ń czy ó więc skoro Pan sam nie ma problemu z kaleczeniem polskiego , proszę się zastanowić. Nie potrzebuje pana wypowiedzi czy zdania na temat tego czy sobie poradzę skoro sam ma Pan problemy z pisaniem .
Dziękuję za pomoc , ale to czy sobie poradzę to moja sprawa a panu/pani nic do tego .;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2016-05-07 22:52:11 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2016-05-03 20:23:57, bhambyk napisał(a):
Cytat:

[B]2016-05-03 19:55:18, AgentOrange napisał(a)
Aby iść na studia po przyjeździe potrzebujesz dużo pieniędzy bo studia w UK są płatne - a nie tak jak w Polsce całkowicie za darmo.

W Anglii, a nie w calym UK, AgentOrange.


Tak, masz rację, zapomniałem o tym. Córka znajomego zrobiła jednoroczne studia (uzupełniające) Master na Imperial College, zapłaciła 9000 GBP. Ale to Imperial a nie jakiś marny uniwersytet w Szkocji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #9 Ocena: 0

2016-05-07 23:13:11 (8 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2016-05-07 15:42:42, Po_prostu napisał(a):
Cytat:

2016-05-03 21:07:08, mancun napisał(a):
Cytat:

2016-05-03 20:24:42, Po_prostu napisał(a):
od razu na studia nie idę , a język jest do nauczenia .
Chodzi mi o wybór szkoły średniej , nie pytam o dokładne studiowanie, na początek po prostu co zrobić po przyjeździe , wybór szkoły najważniejszy .
Gdybym miała problemy finansowe to bym nie chciała iść na studia tam i napisałabym , że mam takie problemy . Pytałam ogólnie o dalszą edukacje w moim wieku tam .

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Po_prostu</i> 03-05-2016 20:29 ]




Najwazniejsze to:
1. dobrze zdac egzamin gimnazjalny
2. zlozyc podanie do 6th form college (2-letnie, bezplatne, odpowiednik liceum)
3. zdac tutejsza mature (A-levels) z co najmniej 3 przedmiotow - a ktore wybrac, to musisz poszukac na stronach uniwersytetow, w warunkach przyjecia na kierunek, ktory chcesz srtudiowac
Niestety patrzac na Twoj koslawy polski, mam powazne watpliwosci, czy do czasu zlozenia podania do college, dasz rade podgonic angielski do wystarczajcego poziomu, zeby zaczac nauke w 6th form od wrzesnia.


Odezwała się osoba nie potrafiąca napisać tam gdzie trzeba ż,ć "srtudiowac" zamiast studiować , ń czy ó więc skoro Pan sam nie ma problemu z kaleczeniem polskiego , proszę się zastanowić. Nie potrzebuje pana wypowiedzi czy zdania na temat tego czy sobie poradzę skoro sam ma Pan problemy z pisaniem .
Dziękuję za pomoc , ale to czy sobie poradzę to moja sprawa a panu/pani nic do tego .;)


Nie sadze, bys pomyslnie przeszla punkty, ktore wskazala Ci mancun.
W Twoim wieku mozesz tu pojsc do pracy; magazyny, zmywak, cos prostego za 3.79 za godzine (stawka adekwatna doTwojego wieku) zawsze sie znajdzie, oczywiscie jesli podolasz obowiazkom...
Ponadto doradzalabym ukonczenie szkoly w Polsce jednak, zawsze bedziesz miala do czego wrocic...
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2016-05-07 23:13:32 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-05-07 22:52:11, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2016-05-03 20:23:57, bhambyk napisał(a):
Cytat:

[B]2016-05-03 19:55:18, AgentOrange napisał(a)
Aby iść na studia po przyjeździe potrzebujesz dużo pieniędzy bo studia w UK są płatne - a nie tak jak w Polsce całkowicie za darmo.

W Anglii, a nie w calym UK, AgentOrange.


Tak, masz rację, zapomniałem o tym. Córka znajomego zrobiła jednoroczne studia (uzupełniające) Master na Imperial College, zapłaciła 9000 GBP. Ale to Imperial a nie jakiś marny uniwersytet w Szkocji.


Pewnie, bo np St Andrews Uni ma sie nijak w porownaniu do angielskich odpowiednikow, bo tylko na 4-tym miejscu byl w 2016 wsrod UK uczelni....
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,