MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Propozycje nowych funkcjonalności na forum.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 17 z 22 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 ... 20 | 21 | 22 ] - Skocz do strony

Str 17 z 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adisky

Post #1 Ocena: 0

2015-01-30 23:11:44 (9 lat temu)

Adisky

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2014

Skąd: Anglia

Cytat:

2014-11-29 08:44:12, Wredny-Werdew napisał(a):
Cytat:

2014-11-28 23:22:01, Adisky napisał(a):
OK, występuję z propozycją.
Punkty reputacji (pomysł zaczerpnięty z innego forum).

Punkty reputacji były by przyznawane w zależności od siły reputacji użytkownika dodającego punkty do reputacji innego usera.
Skala:
1 kratka reputacji=200 pkt (skala oczywiście może być 2 razy mniejsza-to już według uznania)

Przykładowo-piszę o pomoc, ktoś mi bardzo pomógł-daję mu punkt reputacji. Przyjmując, że obecnie mam reputacji 2/10 (czyli 201-400 pkt reputacji), użytkownik, który dostaje ode mnie punkty reputacji dostaje 2/200. Jeśli ta osoba dostanie kolejne punkty reputacji od użytkownika, który ma 3/10 (czyli 401-600pkt reputacji) kratki reputacji-uzbiera on już 5/200 reputacji.

Przy zdobyciu 200 pkt użytkownik wskakuje na 2 kratki.

Byłoby to swego rodzaju miarą pomocności użytkowników, bo nie ma co ukrywać- plusy i minusy przy postach to średnia nagroda, z resztą już nieużywana.

*Analogicznie można zrobić system odejmowania punktów
*Wskazane byłoby zrobienia dolnego limitu przyznawania reputacji w postaci postów (sądzę, że 50 postów to odpowiednia liczba)



Najgorszy jak do tej pory pomysł jaki się pojawił.
Całkowicie pozbawiony sensu.


A co z userami którzy są tu tylko towarzysko? Zaglądają tu tylko żeby pogadać/poplotkować/pożartować.
Czy będą dla ciebie zupełnie bezwartościowi?
Bo nie udzielają porad jak zdobyć benefity? więc punkciki się nie należą?

A jak jeden drugiemu podpowie którędy dojechać z A do B to już będzie super i trzeba dać mu gwiazdkę jak w przedszkolu?

Ludzie udzielają sobie nawzajem informacji bo są ludźmi.

Już widzę co się dzieje na "forum mamusiowym":-8

Bo te pieluszki lepsze - punkcik
O jaka ładna kupka - punkcik
Przepis jak z buraka zrobić paćkę do jedzenia - punkcik

I okaże się że jednostki ze sporą wiedzą ale udzielające się mniej na forum są gorsze TYLKO dlatego że mają mniej gwiazdek/kwadracików.

Na pewnych forach, ma to "jakieś" zastosowanie.
Np. fora tematyczne/motoryzacyjne.
Gdzie gościu ma status na maxa, w jego historii widzisz że miał 10 samochodów tej samej marki to możesz się spodziewać ze ma wiedzę!

I już na koniec, kompletnie nie rozumiem zasady "siły" punktacji.
Że niby ktoś ktoś ma 400 to innemu daje lepsze/mocniejsze/więcej punktów?


A! i jeszcze jedno

Najgorszy jak do tej pory pomysł jaki się pojawił. Całkowicie pozbawiony sensu.

Wiem, powtarzam się.


Aha, zapomniałbym. Reputację możnaby włączyć bądź wyłączyć (czarna krateczka-wyłączenie). Pomijawszy żenujący ton tej wypowiedzi-byłaby to dobra motywacja dla trzymania poziomu oraz udzielenia najrzetelniejszej z mozliwych informacji.
I tak, jarają mnie przedszkolne punkiki, zasadniczo lubię jak ktoś docenia, że pomogłem, a wspomniana reputacja byłaby miarą wspomnianej pomocności danego użytkownika.

Jeśli ustalić by miesięczny limit przyznawanych punktów reputacji-nikt nie dostawałby ich za lepsze pieluszki :)

Takie nadinterpretacje to chyba cecha ludzi mało pojętnych-wiadomo przecież, że jednego takie punkty reputacji będą obchodzić, drugiego nie-co nie czyni nikogo bezwartościowym, to dopiero jest bzdura kolego :-]

"I już na koniec, kompletnie nie rozumiem zasady "siły" punktacji.
Że niby ktoś ktoś ma 400 to innemu daje lepsze/mocniejsze/więcej punktów? "
Przykro mi, że nie wiesz co znaczy słowo "proporcjonalnie".

[ Ostatnio edytowany przez: Adisky 30-01-2015 23:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aquarius

Post #2 Ocena: +1

2015-02-03 00:50:28 (9 lat temu)

Aquarius

Posty: 1788

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 12-05-2009

Skąd: Wolverhampton

1.Jechać nie jechac? Oto jest pytanie.....
2.Przeprowdzka do UK z malutkimi dziećmi ???
3.Wyjazd do Londynu luty
4.Powrót do UK
5.Rzeczywistosc na wyspach - czy warto zaryzykować?

...to tylko 5 tematow, które znalazlem w ciagu 5 min a jest na forum tego o wiele więcej

moja propozycja aby te wszystkie tematy nowych uzytkownikow po prostu usuwac, bo tak naprawdę traktuja o tym samym: praca, konto w banku, NIN, lekarz, szkola itp. itd. a zostawic otwarty jeden, może niech zawsze będzie na gorze i tam nowicjusze beda rozwiewac wszystkie swoje watpliwosci

bo tak czytajac je wszystkie nie wiem co mozna by jeszcze dopisac do tego co napisane juz zostalo *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ruuuda

Post #3 Ocena: 0

2015-02-03 09:08:17 (9 lat temu)

ruuuda

Posty: 2349

Kobieta

Z nami od: 05-02-2013

Skąd: brak

Cytat:

2015-02-03 00:50:28, Aquarius napisał(a):
1.Jechać nie jechac? Oto jest pytanie.....
2.Przeprowdzka do UK z malutkimi dziećmi ???
3.Wyjazd do Londynu luty
4.Powrót do UK
5.Rzeczywistosc na wyspach - czy warto zaryzykować?

...to tylko 5 tematow, które znalazlem w ciagu 5 min a jest na forum tego o wiele więcej

moja propozycja aby te wszystkie tematy nowych uzytkownikow po prostu usuwac, bo tak naprawdę traktuja o tym samym: praca, konto w banku, NIN, lekarz, szkola itp. itd. a zostawic otwarty jeden, może niech zawsze będzie na gorze i tam nowicjusze beda rozwiewac wszystkie swoje watpliwosci

bo tak czytajac je wszystkie nie wiem co mozna by jeszcze dopisac do tego co napisane juz zostalo *THUMBS UP*

*THUMBS UP* jak najpowazniej w świecie masz ode mnie punkcik/gwiazdke :-]
Korzystaj z dnia. Jutro jeszcze dniem nie jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ruuuda

Post #4 Ocena: 0

2015-02-03 09:11:35 (9 lat temu)

ruuuda

Posty: 2349

Kobieta

Z nami od: 05-02-2013

Skąd: brak

Przydałaby się jeszcze ikonka do odwracanie zdjęć . Niekiedy userzy wystawiają zdjęcia z tel. i jest do góry nogami.
Korzystaj z dnia. Jutro jeszcze dniem nie jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wielbicielka

Post #5 Ocena: 0

2015-02-03 09:34:05 (9 lat temu)

wielbicielka

Posty: 12625

Kobieta

Z nami od: 29-04-2011

Skąd: Londyn

Dobrze, ze nie proponujecie jeszcze zebysmy poprawiali bledy ortograficzne, interpunkcje, sprawdzali czy uzytkownik pisze prawde, moze jakis wykrywacz klamstw by sie przydal :-D

a tak na powaznie........

Umieszczenie wwszystkich pytajacych chcacych udac sie do UK w jednym watku, nie zda egzaminu, dlatego ze:
1. wyjdzie z tego maslo maslane,
2. wczesniej czy pozniej beda zgrzyty,
3. trzeba bedzie czyscic watek zamast go zamknac w przypadku "zgrzytow"..........a dobrze wiemy jak bardzo to "kochacie".......,
4. do zamknietego watku, zawsze mozna powrocic, do wyczyszczonych postow nie.....

Kazdy temat ma tytul, ja po nich sugeruje sie czy mnie temat interesuje czy nie.........nie interesuje mnie temat nie zagladam ...........

Nie ma obowiazku, czytania wszystkich tematow na forum:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #6 Ocena: 0

2015-02-03 10:21:45 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Widzę że w kolejnym temacie zaczynacie śmiecić. Zrobimy tak, moderatorzy usuną wszystkie wasze bezsensowne potyczki a także posty nie na temat z ostatnich kilku dni. Za każdy jeden usunięty dostaniecie po jednym dniu bana.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: +1

2015-02-03 11:36:11 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #8 Ocena: 0

2015-02-03 11:48:54 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-02-03 11:36:11, ZAKAZOWSKI napisał(a):
Ja proponuje zmiane tematu na:
Co zrobic by powiekszyc grono forumowiczow na MW i jak zatrzymac tych juz obecnych?
Niestety mozna zauwazyc "wyludnianie" sie czynnych uzytkownikow portalu i jak nic sie nie zmieni to pozostana tylko moderatorzy.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>ZAKAZOWSKI</i> 03-02-2015 11:36 ]




Nic nie stoi na przeszkodzie abyś taki temat założył. Jak masz jakieś konstruktywne propozycje to na pewno będą mile widziane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2015-02-03 14:11:44 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ROTAREDOM

Post #10 Ocena: 0

2015-02-03 21:50:53 (9 lat temu)

ROTAREDOM

Posty: 3519

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2011

Skąd: 英國


Cytat:

2015-02-03 14:11:44, ZAKAZOWSKI napisał(a):
Przyklad z teraz - uzytkownikow 28 z tego 1 na "lawce kar", 4 modow, czyli suma rowna sie 19.
2-3 lata temu bylo ich ze "dwie strony", wiec spadek popularnosci kilkadziesiat procent.


Powyższy zapis wystarczy poddać permutacji* odwrotnej i wszystko wróci do normy. :-8



*wariacja bez powtórzeń
______________________________________________________________ گاو نر اینترنتی

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 17 z 22 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 ... 20 | 21 | 22 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,