MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nasze zdjecia ! !

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 107 z 133 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 106 | 107 | 108 ... 131 | 132 | 133 ] - Skocz do strony

Str 107 z 133

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

WybitnieWrednyW

Post #1 Ocena: 0

2017-04-14 18:34:58 (7 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Gdzieś tam, po drodze w pracy.

Obrazek

ps. pstrykane oczywiście telefonem:-)

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: WybitnieWrednyWerdew 14-04-2017 18:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MichalKar

Post #2 Ocena: 0

2017-04-14 19:59:16 (7 lat temu)

MichalKar

Posty: 96

Mężczyzna

Z nami od: 19-07-2015

Skąd: Clitheroe

Cytat:

2017-04-14 16:51:42, krakn napisał(a):
Przy takim zdjęciu należy ustawić pomiar światła punktowy, centralny itp w zależności od możliwości sprzętu. Ale każdy ma taką funkcję.

Nie wiem czym robisz zdjęcia. Ale lustrzanki mają coś takiego jak kompensacje naświetlenia. Przy ustawieniu manualnym, AV lub TV gdy przyciśniejsz delikatnie spust, ale nie do końca, zobaczysz na dole ekranu, lub we wzierniku, taką podziałkę. I teraz wg instrukcji danego aparatu. Jeżeli widzisz że masz cel dobrze naświetlony, ale gdzieś tam jakieś detale są zbyt jasne, przepalone, to używajac klawiszy, lub jakiegoś pokrętła, przestawiamy strzałkę w lewo, jeżeli chcemy uniknąć wypalenia na czarno, to strzałkę w prawo od zera. Zazwyczaj stosuje się odejmowanie, np masz granatowe niebo, ciemne budynki i białe chmury, czy jakiś element ubrania jasny i kontrast jest tak duży że robi się biała plama. Wtedy cykasz i sprawdzasz jak dużo można odjąć.

Ale ty tył może być wypalony, natomiast twarz jest przepalona światłem.
Błąd miejsca pomiaru. Można by to spróbować poprawić w jakimś programie, pod warunkiem że jest to RAW, w jpg mniejsze szanse, bardziej zaawansowane zabawy na warstwach może by uratowały zdjęcie.

Ale sam pomysł że słonce jest tam gdzie jest , to dobry pomysł.


Dzięki Krakn, ale nie bardzo wiem o czym mówisz *DONT_KNOW* , bo u mnie (fakt monitor nie jest najwyższej klasy) wypalone są jedynie włosy, a wszystko było tak jak mówisz - tryb M, pomiar punktowy mierzony wraz z ostrością na oczach. A słońce świeciło za plecami, więc mało prawdopodobne żeby twarz była przepalona? Może rzeczywiście zdjęcie trochę płaskie ze względu na brak światłocieni na twarzy, ale nie mogę się zgodzić z tym, że jest przepalone *STOP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-04-15 11:24:03 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-04-14 19:59:16, MichalKar napisał(a):
Cytat:

2017-04-14 16:51:42, krakn napisał(a):
Przy takim zdjęciu należy ustawić pomiar światła punktowy, centralny itp w zależności od możliwości sprzętu. Ale każdy ma taką funkcję.

Nie wiem czym robisz zdjęcia. Ale lustrzanki mają coś takiego jak kompensacje naświetlenia. Przy ustawieniu manualnym, AV lub TV gdy przyciśniejsz delikatnie spust, ale nie do końca, zobaczysz na dole ekranu, lub we wzierniku, taką podziałkę. I teraz wg instrukcji danego aparatu. Jeżeli widzisz że masz cel dobrze naświetlony, ale gdzieś tam jakieś detale są zbyt jasne, przepalone, to używajac klawiszy, lub jakiegoś pokrętła, przestawiamy strzałkę w lewo, jeżeli chcemy uniknąć wypalenia na czarno, to strzałkę w prawo od zera. Zazwyczaj stosuje się odejmowanie, np masz granatowe niebo, ciemne budynki i białe chmury, czy jakiś element ubrania jasny i kontrast jest tak duży że robi się biała plama. Wtedy cykasz i sprawdzasz jak dużo można odjąć.

Ale ty tył może być wypalony, natomiast twarz jest przepalona światłem.
Błąd miejsca pomiaru. Można by to spróbować poprawić w jakimś programie, pod warunkiem że jest to RAW, w jpg mniejsze szanse, bardziej zaawansowane zabawy na warstwach może by uratowały zdjęcie.

Ale sam pomysł że słonce jest tam gdzie jest , to dobry pomysł.


Dzięki Krakn, ale nie bardzo wiem o czym mówisz *DONT_KNOW* , bo u mnie (fakt monitor nie jest najwyższej klasy) wypalone są jedynie włosy, a wszystko było tak jak mówisz - tryb M, pomiar punktowy mierzony wraz z ostrością na oczach. A słońce świeciło za plecami, więc mało prawdopodobne żeby twarz była przepalona? Może rzeczywiście zdjęcie trochę płaskie ze względu na brak światłocieni na twarzy, ale nie mogę się zgodzić z tym, że jest przepalone *STOP*


Już wiem co się stało.
masz rację, przepraszam, na pierwszy rzut oka wyglądało jak by za dużo światła, ale to nie wypalenie,
czerwone pola pokazują wypalenie
Obrazek

to tylko zła temperatura barwy, po ociepleniu na twarzy zdjęcie chyba wygląda lepiej. Mniej płasko. Tak kilka pociągnięć suwakiem, można by to dopieszczać, ale to nie o to chodzi.
Obrazek

Sam mam problem z portretami :-T[ :-]
Bardzo trudny temat w fotografii.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

fugazi

Post #4 Ocena: 0

2017-04-15 11:42:32 (7 lat temu)

fugazi

Posty: 2013

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l





Obrazek





Obrazek

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-04-15 13:30:45 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-04-15 13:52:05 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

No jak na telefon, to imponujące.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #7 Ocena: 0

2017-04-15 15:05:56 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-04-15 15:47:45 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-04-15 15:05:56, 12miko12 napisał(a):
Cytat:

2017-04-15 13:52:05, krakn napisał(a):
No jak na telefon, to imponujące.


Jedyne co było dobre w Microsoft Lumia 950 :-( poszedł na aukcję, z powodu braku aplikacji, albo ich kulawego działania, po aktualizacji zabrali FM radio które było fabrycznie w tel., przegrzewał się :-( Microsoft jednym słowem dał ..y.

Sorry OFF TOP.

Spoko,
No ten typ lumi wszedł z impetem jeżeli chodzi o zdjęcia, swego czasu wyprzedził konkurencję. Szkiełko o zais, do tego dość jasne, chyba 1,7 choć produkowane w Japonii nie w Niemczech, ale klasa i standard niemiecki. Nie bez znaczenia była też nowoczesna matryca.
Oczywiście w tym momencie nowe telefony flagowce potrafią lepiej radzić sobie ze zdjęciami z ręki, przy małym świetle... Np popularne, w toalecie :-] ok trochę jestem złośliwy :-T[
Szczerze mówiąc, mam porównanie zdjęć z Samsunga Note 3 i Galaxy 7.
I tak, w tzw toalecie, czyli fota po pijaku ze znajomymi tu Galaxy 7, nawet na trzeźwo wychodzi o niebo lepiej
Bo widać, bo nie jest rozmazane.
Ale... Jak się przyglądać zdjęciom, zrobionym na poważnie, to wg mnie Note 3, mimo że ma stara matrycę, stare oprogramowanie robi bardziej plastyczne zdjęcia niż S7.

Wg mnie Samsung poszedł na wojnę walczyć o klienta toaletowego użytkownika iPhone. Szkoda bo tendencja mi się podobała, czasami zdjęcia z Note 3, były ciężko do rozróżnia od lustrzanki. Do dziś zabieram ten telefon do kieszeni i gdy zdjęcie nie wymaga bardzo dużego czasu, dużej głębi to zamiast tarabanić się po aparat wyjmuje stary telefon. Po drobnych zabiegach w oprogramowaniu zdjęcie wygląda bardzo dobrze.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

fugazi

Post #9 Ocena: 0

2017-04-17 21:21:43 (7 lat temu)

fugazi

Posty: 2013

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Cytat:

2017-04-13 21:27:52, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Ja mam ostatnio obsesje fotografowanie wschodow i zachodow slonca

Obrazek







W Londynie tez czasem ladnie zachodzi. Widok z sypialni i z oorodu.


Obrazek



Obrazek



Obrazek





edit

Slonce Dominikany 22.12.2017



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: fugazi 17-04-2017 21:48 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #10 Ocena: 0

2017-04-17 21:57:00 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Fajne slonko bedzie na Dominikanie w grudniu 😉
Cytat:

2017-04-17 21:21:43, fugazi napisał(a):
Cytat:

2017-04-13 21:27:52, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Ja mam ostatnio obsesje fotografowanie wschodow i zachodow slonca

Obrazek







W Londynie tez czasem ladnie zachodzi. Widok z sypialni i z oorodu.


Obrazek



Obrazek



Obrazek





edit

Slonce Dominikany 22.12.2017



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: <i>fugazi</i> 17-04-2017 21:48 ]


Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 107 z 133 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 106 | 107 | 108 ... 131 | 132 | 133 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,