MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Fotografowanie w RAW`ach i programy do edycji.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Postów: 91

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krunschwitz

Post #1 Ocena: 0

2009-03-11 21:59:45 (15 lat temu)

krunschwitz

Posty: 6074

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2006

Skąd: trzeci kamień od Słońca

Chciałbym zacząć zabawę z RAW`ami.Nie mam o tym pojęcia i szukam jakiegoś podręcznika,przewodnika,samouczka,programu czy czegokolwiek,dzięki czemu będę wiedział o co w tym wszystkim chodzi.Jak to wszystko obrabiać itd.Teoretycznie wiem jakie są różnice między RAW`ami ,a JPEG`ami.Wady i zalety też teoretycznie poznałem.
Może ktoś z Was będzie mi mógł pomóc podrzucić jakąś "literaturę" lub cokolwiek na ten temat.
Dzięki.
Życie jest krótkie. Praca jest dla tych, którzy nigdy życia nie zrozumieją. Bezczynność nie poniża człowieka. Kto umie patrzeć dobrze, ten ją odróżnia od lenistwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

nemonick

Post #2 Ocena: 0

2009-03-11 22:09:52 (15 lat temu)

nemonick

Posty: 149

Mężczyzna

Z nami od: 14-12-2008

Zadna ksiazka czy samouczek nie da Ci tego co wlasnie "zabawa" z raw-ami. Ja tak sie wlasnie uczylem metoda prob i bledow (dalej nie umiem:) a z lektury to pewnie jak zwykle Scott Kellby cos napisal :D
Powodzenia i owocnej zabawy...
system 7 punktow S Kellby-ego jast tam sporo o przetwarzaniu raw-ow w camera raw

[ Ostatnio edytowany przez: nemonick 11-03-2009 22:13 ]

.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #3 Ocena: 0

2009-03-11 22:54:34 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

hm, w sumie nie wiem w czym problem, robisz zdjecie i masz :)
A jak już masz to zamiast do zwykłego programu ładujesz do programu do RAW i robisz to samo co w zwykłym graficznym programie tylko że masz wiekszą kontrole i lepsze efekty, bo jak wiemy Raw jest to zapis bezstratny.
rób i milej zabawy :)
co ty masz za aparat?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krunschwitz

Post #4 Ocena: 0

2009-03-11 22:58:48 (15 lat temu)

krunschwitz

Posty: 6074

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2006

Skąd: trzeci kamień od Słońca

Od pół roku cykam Nikonem D90.Nigdy nie bawiłem się w RAW`y i chciałbym jakoś zacząć.Jaki prosty w obsłudze program do obróbki RAW`ów polecasz?Może jakiś darmowy na początek.
Życie jest krótkie. Praca jest dla tych, którzy nigdy życia nie zrozumieją. Bezczynność nie poniża człowieka. Kto umie patrzeć dobrze, ten ją odróżnia od lenistwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

madagaskar3

Post #5 Ocena: 0

2009-03-11 23:02:26 (15 lat temu)

madagaskar3

Posty: 890

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Skąd: berkshire

A ja nie wiem o co chodzi:-Y
Rok temu kupilam sobie canona EOS 400D i musze chyba wydac dwa razy wiecej na lampe i jakis inny obiektyw bo zdjecia mi sie nie podobaja.A poza tym sie bardzo mecze z ustawianiem.
Jakie sa programy do obrobki zdjec i z czym to sie je?
Prosze o lagodne porady
:-D:-D
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krunschwitz

Post #6 Ocena: 0

2009-03-11 23:06:44 (15 lat temu)

krunschwitz

Posty: 6074

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2006

Skąd: trzeci kamień od Słońca

Nie wiem czy dokładnie poczytałaś instrukcję obsługi Twojego aparatu.Tam jest dużo podstawowej wiedzy.
Życie jest krótkie. Praca jest dla tych, którzy nigdy życia nie zrozumieją. Bezczynność nie poniża człowieka. Kto umie patrzeć dobrze, ten ją odróżnia od lenistwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SonnyBoy

Post #7 Ocena: 0

2009-03-11 23:08:09 (15 lat temu)

SonnyBoy

Posty: 702

Mężczyzna

Z nami od: 15-10-2007

Skąd: Manchester

Ja polecam Adobe Photoshop, albo Lightroom do zabawy z rawami.

W sumie to żadna filozofia. Np. w photoshopie otwierasz rawa, z reguły dokonuje sie tu:

- korekcji temp barwowej( temp ,tint) można np pipetką kliknąc na neutralnie szarym obiekcie żeby ją ustawic automatycznie lub pobawic sie doswiadczalnie.
ekspozycji - czyli mozesz sobie zdjecie w granicach rozsądku niedoswietlic lub przeswietlic.
recorwery- mozna sobie lekkie przepały uratowac

oprocz tego brightness, contrast, blacks, fill light według uznania ale bez przesady.

Resztę jakichkolwiek korekt zaleca sie robic juz z poziomu samego photoshopa nie z wywoływaczki rawów.
Ot i cała filozofia.

Jak masz pytania... pytaj!

[ Ostatnio edytowany przez: SonnyBoy 11-03-2009 23:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

krakn

Post #8 Ocena: 0

2009-03-11 23:38:21 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

tak, tylko ze lightroom jest drogi, do canoan jest dodawane dwa programy do obróbki RAW, jeden jako plugin do zoombrowsera drugi samodzielny program.

madagaskar3 no fakt standardowy obiektyw to mało ciekawy, ale można robić bardzo ładne zdjęcia, tylko trzeba poczytać instrukcje na początek :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

madagaskar3

Post #9 Ocena: 0

2009-03-11 23:48:33 (15 lat temu)

madagaskar3

Posty: 890

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Skąd: berkshire


madagaskar3 no fakt standardowy obiektyw to mało ciekawy, ale można robić bardzo ładne zdjęcia, tylko trzeba poczytać instrukcje na początek :)

Czytalam,czytalam....Tylko dla laika-amatora to zbyt trudne.:-?
Jak sobie porownam jakosc zdjec robionych poprzednim cyfrowym to czasami mam dosc tego aparatu.
Nie wiem co,ale cos zle robie.
Marzy mi sie obiektyw szerokokatny:-D
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SonnyBoy

Post #10 Ocena: 0

2009-03-12 00:21:47 (15 lat temu)

SonnyBoy

Posty: 702

Mężczyzna

Z nami od: 15-10-2007

Skąd: Manchester

Cytat:

2009-03-11 23:48:33, madagaskar3 napisał(a):

madagaskar3 no fakt standardowy obiektyw to mało ciekawy, ale można robić bardzo ładne zdjęcia, tylko trzeba poczytać instrukcje na początek :)

Czytalam,czytalam....Tylko dla laika-amatora to zbyt trudne.:-?
Jak sobie porownam jakosc zdjec robionych poprzednim cyfrowym to czasami mam dosc tego aparatu.
Nie wiem co,ale cos zle robie.
Marzy mi sie obiektyw szerokokatny:-D


Ale to jest prawie niemozliwe.... Nawet w trybie auto zdjecia wychodzą tragiczne? Moze masz cos nieteges z obiektywem albo body? W trybie auto aparat powinien zrobic poprawne zdjecie prawie w kazdych warunkach. W tym trybie tylko sie naciska guzik takze tam nie ma co do znania sie.

podeslij mi jakies przykładowe "złe" zdjecie to zobaczymy w czym problem.

Ten twój kit powinien byc szerokokątny chyba od 17 mm. Niższe wartosci ogniskowej to już są ultraszerokokątne i rybie oka

[ Ostatnio edytowany przez: SonnyBoy 12-03-2009 00:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Strona 1 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,