09/02/2004 17:19:27

Złoto Grossa

Reprezentujący Niemcy Ricco Gross został biathlonowym mistrzem świata w biegu pościgowym na 12,5 km. Drugi był Francuz Raphael Poiree, a trzeci Norweg Ole Einar Bjoerndalen. Tomasz Sikora zajął 6. miejsce.
Niemiecki biathlonista obronił tytuł, wywalczony przez niego rok temu w Chanty-Mansijsku w Rosji. Drugiego na mecie Poiree wyprzedził o 13 sekund. Obydwaj zaliczyli po dwie karne rundy. Zdobywca brązowego krążka Ole Einar Bjoerndalen słabo strzelał i karnych rund musiał zrobić aż sześć.

Dobre, szóste miejsce, zajął Tomasz Sikora. Polak miał bezbłędne drugie strzelanie, zaś w pozostałych nie trafiał po razie i w efekcie zaliczył trzy karne rundy. Wiesław Ziemianin był 35.