27/01/2004 20:36:07

Urodzinowy prezent Safina

W turnieju Australian Open doszło do niespodzianki. W ćwierćfinale nierozstawiony Rosjanin Marat Safin wyeliminował lidera światowych rankingów, Amerykanina Andy'ego Roddicka.
Safin sprawił sobie wyjątkowy prezent - dziś obchodzi 24 urodziny. Pojedynek zaczął się zgodnie z oczekiwaniami - pierwszego seta wygrał Roddick 6:2. Kolejne dwa należały już jednak do Safina (6-3, 7-5).

Czwarty set był wyrównany - obaj gracze toczyli pojedynek o każdą piłkę. Rosjanin przegrał 6:7. O wszystkim zdecydowała piąta partia. Safin, który czuł, że zwycięstwo jest w jego zasięgu wzniósł się na wyżyny - wygrał 6:4.

O finał Rosjanin będzie walczył z innym pretendentem do tytułu - Andre Agassim (rozstawiony z nr 4). Amerykanin nie włożył w zwycięstwo wielkiego wysiłku, bowiem w drugim secie z powodu kontuzji skreczował Francuz Sebastien Grosjean.