18/01/2004 22:26:24

Kierowcy dojechali do Dakaru

Francuski kierowca Stephane Peterhansel (Mitsubishi) i hiszpański motocyklista Nani Roma (KTM) wygrali 26. Rajd Dakar.
Peterhansel jest drugim zawodnikiem w historii rajdu, który wygrał imprezę zarówno jako kierowca, a wcześniej jako motocyklista. Drugie miejsce zajął Japończyk Hiroshi Masuoka, także na Mitsubishi. Trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej zajął Francuz Jean-Louis Schlesser (Schles-Ford).

Polscy kierowcy Łukasz Komornicki i Rafał Marton ostatni etap ukończyli na 11. miejscu, a w klasyfikacji generalnej zajęli 14. lokatę.

Wśród motocyklistów bezkonkurencyjny okazała się Hiszpan Nani Roma (KTM). Na drugim miejscu uplasował się inny zawodnik jadący motocyklem KTM Francuz Richard Sainct. Na trzecim wyścig ukończył Cyril Despres, także Francuz (także KTM).

Jacek Czachor zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej motocyklistów, a Łukasz Kędzierski był 38.