21/03/2019 11:05:00

Eliminacje Euro U-17: Porażka z Rosją na początek

Eliminacje Euro U-17: Porażka z Rosją na początek Polska reprezentacja 17-latków przegrała w Glasgow z Rosją 2-3 na inaugurację turnieju eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy.
Miłe złego początki – podopieczni Przemysława Małeckiego zdobyli gola już w 4. minucie spotkania na Firhill Park, a w 39. drugi raz wyszli na prowadzenie. Zapowiedzią problemów była czerwona kartka, którą Filip Marchwiński (autor bramki na 2-1) ujrzał za kopnięcie przeciwnika, tuż przed gwizdkiem na przerwę. Piłkarze „Sbornej” wykorzystali grę w przewadze do maksimum, strzelając po zmianie stron dwa gole i księgując trzy punkty.

W kolejnym meczu, w sobotę o g. 12 w miasteczku Greenock, białoczerwoni zmierzą się z Portugalią.

Grupa 6. eliminacji:
Polska – Rosja 2-3 (2-1)
Gole dla Polski: Biegański (4), Marchwiński (39).
Skład: Kacper Bieszczad – Jakub Iskra, Łukasz Bejger, Filip Dymerski (87. Daniel Dudziński), Jakub Niewiadomski – Jakub Kamiński (65. Jakub Górski ), Jan Biegański, Kacper Kozłowski, Michał Rakoczy (65. Hubert Turski ), Nicola Zalewski – Filip Marchwiński.

Szkocja – Portugalia 0-2 (0-2)

Sobota, 23 marca: Polska – Portugalia (g. 12, Cappielow Park w Greenock); Szkocja – Rosja (g. 16, St Mirren Park w Paisley).

Wtorek, 26 marca: Szkocja – Polska (g. 17, Firhill Park w Glasgow); Rosja – Portugalia (g. 17, Cappielow Park).

* Wejście na wszystkie mecze – darmowe.

Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych plus siedem drużyn z drugich miejsc (wg wyników z pierwszą i trzecią drużyną w grupie). W razie równej liczby punktów, o kolejności w tabeli zadecydują wyniki bezpośrednich spotkań.
Finały Euro U-17 odbędą się w dn. 3-19 maja w Irlandii.