12/01/2019 07:29:00

Hokej w Belfaście: Nieskuteczny pościg GKS-u

Hokej w Belfaście: Nieskuteczny pościg GKS-uOd porażki 2-4 z mistrzem Kazachstanu hokeiści GKS-u Katowice rozpoczęli występy w finale Pucharu Kontynentalnego w Belfaście. Dziś zagrają z gospodarzami.
Śląski zespół „wszedł” w piątkowy mecz znacznie mniej dynamicznie niż drużyna Arłana Kokczetaw i w efekcie po pierwszej tercji przegrywała 0-3. W drugiej odsłonie katowiczanie pokazali się z zupełnie innej strony i to oni nadawali ton grze. Jeszcze przed półmetkiem spotkania zdobyli dwa gole. Atakowali do końca meczu, acz w trzeciej tercji rywale już nie dali się zdominować, a sami wyprowadzali groźne kontry, które często powstrzymywał bramkarz „Gieksy”, Kevin Lindskoug. Gdy Arłan zdobył czwartego gola, w czym pomógł błąd katowiczan w organizacji – zawodnicy zjeżdżający do boksu na zmianę pozwolili przeciwnikom na kolejny szybki atak, przy opustoszałej defensywie – do końca pozostało niecałe 5 minut gry; w hokeju to nieraz wystarcza do zdobycia dwóch, albo i więcej bramek, jednak wczoraj można było odczuć, że był to gol przesądzający o wyniku.

Dziś o g. 19 GKS zmierzy się z Belfast Giants. Przypomnijmy, że w listopadowym półfinale PK, na tym samym lodowisku, wicemistrz Polski wygrał z „Gigantami” 4-2.
Napastnik Marek Strzyżowski, który nie wystąpił w tamtym turnieju z powodu kontuzji, ma teraz szansę wziąć rewanż na trzech przedstawicielach irlandzkiego klubu. Jako zawodnik KH Sanok doświadczył on porażki z Giants 3-5 w półfinale PK przed czterema laty we francuskim Angers. Z tamtego meczu w składzie Wyspiarzy wciąż są bramkarz Andrew Dickson i napastnik Colin Shields (rekordzista klubu w liczbie wystepów oraz punktów za gole i asysty), a ówczesny obrońca, Adam Keefe, jest dziś pierwszym trenerem gospodarzy.

Bilet na każdy dzień turnieju (tzn. obejmujący dwa mecze) kosztuje £16 dla dorosłych, £11 dla osób ze zniżkami, £9 dla dzieci i £39 dla rodziny. Szczegóły tutaj.
Wejściówki można też kupić osobiscie w hali SSE Arena, lub przez telefon (nr 028 9073 9074).