18/11/2018 19:11:00

Eliminacje Euro U-19: Polacy na dobrej drodze

Eliminacje Euro U-19: Polacy na dobrej drodzePo wysokim zwycięstwie nad Kazachstanem piłkarze polskiej reprezentacji do lat 19 mają spore szanse na awans do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy.
Biało-czerwoni wygrali w sobotę w Dungannon 4-0 i po dwóch dniach turnieju grupy 9. są liderem tabeli. Bilansem bramek wyprzedzają Serbów, z którymi zmierzą się na koniec zmagań, we wtorek, w Coleraine. Remis da awans obu tym drużynom. Przegrany może zostać wyprzedzony przez Irlandczyków lub Kazachów – i stracić w ten sposób miejsce w II rundzie eliminacji, która zostanie rozegrana wiosną 2019.

W potyczce z Kazachstanem „Orlęta” wyraźnie dominowały, i mogły zdobyć nawet więcej goli. Przeciwnicy oddali raptem cztery-pięć strzałów, z czego pierwszy już przy stanie 1-0. Od 77. minuty podopieczni Dariusza Gęsiora grali z przewagą zawodnika, w efekcie drugiej żółtej kartki dla jednego z Kazachów.

Wyniki drugiego dnia turnieju:
•    Polska - Kazachstan 4-0 (2-0)
Bramki: Maik Nawrocki (w 15. minucie), Maciej Żurawski (45), Mateusz Bogusz (71), Jakub Kiwior (90+1, z karnego).
Polska zagrała w składzie: Sokół - Michalski, Nawrocki, Kiwior, Grabowski - Młyński (72. Skóraś), Kisiel (88. Kubica), Żurawski (83. Piątkowski), Bogusz (83. Poręba), Sobol  (72. Wełniak) - Łoś. Żółte kartki: Kisiel, Grabowski.
•    Irlandia Płn. - Serbia 1-3 (1-0)