16/11/2018 09:43:00

Hokej, PK w Belfaście: Świetny start katowiczan

Hokej, PK w Belfaście: Świetny start katowiczanOd pewnego zwycięstwa nad mistrzem Włoch hokeiści GKS-u Katowice rozpoczęli występy w półfinale Pucharu Kontynentalnego. Śląski zespół pokonał Ritten Sport 4-0.
Pierwsze dwa gole zdobył Tomasz Malasiński, znany i lubiany przez fanów hokeja na Wyspach z okresu gry w Swindon Wildcats (lata 2014-17).

Żółto-czarni dominowali przez większość czwartkowego spotkania, szczególnie w pierwszej tercji Włosi rzadko byli w stanie skonstruować ofensywną akcję. Rywale przejęli inicjatywę właściwie tylko wtedy, gdy – przez ponad minutę, w drugiej tercji – grali z przewagą dwóch zawodników, w efekcie kar dla katowiczan. Swoją wartość pokazał wówczas szwedzki bramkarz GKS-u, Kevin Lindskoug. Został on wybrany graczem meczu.

Dzisiaj wicemistrzowie Polski zagrają z Medvescakiem Zagrzeb i przy pewnej dozie szczęścia mogą już sobie zapewnić awans do finału Continental Cup. Stanie się tak, jeśli “Gieksa” pokona Chorwatów, a Belfast Giants wygrają lub doprowadzą do dogrywki w meczu z Ritten.

•    Tauron KH GKS Katowice - Ritten Sport 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)
Bramki: Tomasz Malasiński 2 (8. i 33. minuta), Jesse Rohtla (35), Janne Laakkonen (56).

•    Stena Line Belfast Giants - Medvescak Zagrzeb 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

•    Piątek: Katowice - Medvescak (g. 15), Belfast - Ritten (g. 19).
•    Sobota: Ritten - Medvescak (g. 15), Belfast - Katowice (g. 19).

Wszystkie mecze w SSE Arena w Belfaście (2 Queens Quay, BT3 9QQ).