17/07/2018 22:25:00

Legia - Cork City 3:0 w eliminacjach do LM 2018/2019

Legia - Cork City 3:0 w eliminacjach do LM 2018/2019Niezawodny Miroslav Radović, dobre asysty Cafu, bramkowe wejście w sezon Kante i Carlitosa - wszystko to wystarczyło do pokonania Cork City FC w pierwszej rundzie eliminacji do LM sezonu 2018/2019.

Skromna zaliczka z meczu wyjazdowego (1:0 po golu Michała Kucharczyka) nie była w Warszawie ani przez moment zagrożona.
Przez pierwsze pół godziny Legia bez wysiłku dominowała na boisku. Na bramkę Cherrie chytrze strzelali Kucharczyk i Radović. Goście jedynie kilka razy zapuścili się pod warszawskie pole karne, uzyskując dwa rzuty rożne.

W 28 minucie głęboko dośrodkował Wieteska, a Cafu wygrał pojedynek z bramkarzem i zagrał na środek pola karnego. Tam z pierwszej piłki uderzył nieobstawiony Jose Kante i zrobiło się 1:0 dla Legii.

Stracona bramka przez moment podziałała ożywiająco na piłkarzy z Cork. Groźny strzał z daleka oddał Sheppard - piłka minęła nieznacznie prawe okienko bramki Malarza. Bramkarz Legii dwukrotnie udanie interweniował poza polem karnym, zażegnując groźne sytuacje dla gości.
Po kilku chwilach obraz gry wrócił do normy i legioniści ze spokojem dowieźli jednobramkową przewagę do końca pierwszej połowy.

Tuż po przerwie William Remy sprawdził czujność Arkadiusza Malarza podając do niego trudną piłkę, która omal nie zakończyła się wyrównującym golem.
Poza tym błędem, mistrzowie Polski nadawali ton grze. W 54 minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Jose Kante i zmarnował sytuację. Podobnie zresztą jak w 77 minucie Marko Vesović po podaniu Cafu.

Wcześniej jednak, bo w 73 minucie losy meczu rozstrzygnął Radović (także po podaniu od Cafu). Kapitan Legii wpadł w pole karne i dał się sfaulować McCormackowi, a potem podwyższył rezultat strzelając w okienko z rzutu karnego.

Irlandczyków dobił Carlitos na minuty przed końcem spotkania. Ze środka na skrzydło do Radovića podał znów Cafu. Radović zmylił obrońcę na linii pola karnego i równoległym podaniem obsłużył Carlitosa, który strzelił celnie w lewy róg irlandzkiej bramki.

Kolejnym przeciwnikiem Legii będzie zwycięzca dwumeczu pomiędzy Spartakiem Trnawa (Słowacja) a Zrinjskim Mostarem (Bośnia i Hercegowina).

Jose Kante w pojedynku z bramkarzem Cork City - Peterem Cherrie, fot. Paweł Śrutwa

Miroslav Radović podwyższa rezultat na 2:0, fot. Paweł Śrutwa

Protokół meczowy:
17 lipca 2018, godz. 21.00, Warszawa
Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, mecz rewanżowy I rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów w sezonie
2018/2019
Legia Warszawa - Cork City 3:0 (1:0)

bramki: Jose Kante 28 min., Miroslav Radović 73 min.-rzut karny, Carlitos 89 min.
żółta kartka: Inaki Astiz 65 min.
sędziował: Kai Erik Steen (Norwegia)
składy:
Legia: 1.Arkadiusz Malarz - 44.William Remy, 34.Inaki Astiz, 4.Mateusz Wieteska (7.Domagoj Antolić 69 min.) - 20.Marko Vesović, 26.Cafu, 18.Michał Kucharczyk (14.Adam Hlousek 46min.), 29.Krzysztof Mączyński, 21.Dominik Nagy - 19.Jose Kante (27.Carlitos 64 min.), 32.Miroslav Radović(c)
trener: Dean Klafurić
Cork City: 13.Peter Cherrie - 10.Steven Beattie (2.Danny Kane 79 min.), 17.Damien Delaney, 29.Sean McLoughlin, 20.Shane Griffin - 26.Gary Buckley, 8.Connor McCormack(c), 7.Jimmy Keohane - 19.Karl Sheppard, 9.Graham Cummins (16.Josh O'Hanlon 78 min.), 25.Barry McNamee (11.Kiernan Sadlier 79 min.)
trener: John Cauffield