02/05/2018 20:17:00

Legia z Pucharem Polski 2018!

Legia z Pucharem Polski 2018!Futbol to taka dziwna gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywa Legia - można powiedzieć parafrazując słowa Gary'ego Linekera, na zakończenie tegorocznych rozgrywek o Puchar Polski. Piłkarze z Warszawy, choć w tym sezonie niczym nie zachwycają, celują w dublet...

2 maja 2018 na Stadionie Narodowym sensacji nie było. Arka Gdynia nie obroniła tytułu zdobywcy Pucharu Polski sprzed roku i uległa Legii Warszawa 1:2.

Prowadzenie dla Legii zdobył już w 12 minucie strzałem głową Jarosław Niezgoda, po dośrodkowaniu Domagoja Antolića i przy zaskakująco pasywnej postawie obrońców.

Po pół godzinie było już 2:0. Ponowanie dośrodkowywał Antolić, a piłka po kiksie obrońcy trafiła pod nogi Cafu, który pewnie pokonał Pavelsa Steinborsa.

Do końca pierwszej części piłkarze z Gdyni nie stworzyli realnego zagrożenia pod warszawską bramką. W drugiej części gry nie było z tymwcale lepiej.

/foto: Paweł Śrutwa, arch./

Najważniejszym wydarzeniem po przerwie było... przerwanie meczu na kilka minut z powodu zadymienia pola gry po pokazach pirotechnicznych na trybunach.

W 71 minucie Grzegorz Piesio sfaulował Sebastiana Szymańskiego, a sędzia Piotr Lasyk, po upewnieniu się poprzez video weryfikację, usunął piłkarza Arki z boiska.

Stało się jasne, że losy meczu są rozstrzygnięte i puchar powędruje do Warszawy. Arbiter przedłużył spotkanie o 10 minut. Na otarcie łez, w samej końcówce, honorowego gola dla Arki zdobył Dawid Sołdecki, wykorzystując podanie Marcusa Viniciusa da Silvy.

W ten sposób Legia Warszawa po raz 19-sty triumfowała w rozgrywkach o Puchar Polski, zachowując realne szanse na dublet w tym sezonie.

Protokół meczowy:
2 maja 2018, Warszawa, Stadion Narodowy
mecz finałowy o Puchar Polski
Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 (0:2)
bramki: 0:1 - Jarosław Niezgoda 12 min., 0:2 - Cafu 29 min., 1:2 - Dawid Sołdecki 90+9 min.
żółta kartka: Michał Nalepa 42 min. (Arka)
czerwona kartka: Grzegorz Piesio 71 min. (Arka)
sędziował: Piotr Lasyk