28/03/2018 02:36:00

Polska - Korea Południowa 3:2 na Stadionie Śląskim w Chorzowie!

W czwartym z kolei towarzyskim występie przed mundialem biało-czerwoni przełamali strzelecką niemoc i zaaplikowali Koreańczykom trzy bramki. Mimo tego losy meczu na Stadionie Śląskim ważyły się do ostatniej minuty.

Kamil Grosicki w pozie Chrystusa z Rio de Janeiro (lub ze Świebodzina) po strzeleniu drugiej bramki... (foto: MojaWyspa)

Remis satysfakcjonował rywali, a na trybunach rozległy się nieśmiałe salwy śmiechu. Właściwie na tym spotkanie powinno się zakończyć, ale arbiter nie wiedzieć czemu postanowił go przedłużyć o trzy minuty. I słusznie, bo w tym doliczonym czasie, Piotr Zieliński huknął z 17-go metra lewą nogą w prawe okienko bramki Kima Sueng-Giu ustalając wynik spotkania!

Piotr Zieliński strzela na 3:2 tuż przed końcem doliczonego czasu gry! (foto: MojaWyspa)

A więc jednak, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!
Najbliższe i ostatnie przez wyjazdem do Rosji plany kadry, to mecz z Chile w Poznaniu 8 czerwca i z Litwą w Warszawie 12 czerwca.

Protokół meczowy:
27 marca 2018, Stadion Śląski w Chorzowie, mecz towarzyski
Polska - Korea Południowa 3:2 (2:0)
bramki: 1:0 Robert Lewandowski 32 min., 2:0  Kamil Grosicki 44 min., 2:1 Chang-Min Lee 85 min., 2:2 Hwang Hee-Chan 87 min., 3:2 Piotr Zieliński 90+2 min.
żółte kartki: Maciej Rybus 62 min. oraz Choi Chul-Soon 76 min.
sędziował: Tore Hansen (Norwegia)
widzów: 53 tys.
składy:
Polska: 1.Wojciech Szczęsny (12.Łukasz Skorupski 46 min.) - 20.Łukasz Piszczek (4.Thiago Cionek 46 min.), 15.Kamil Glik (25.Tomasz Kędziora 66 min.), 2.Michał Pazdan - 3.Artur Jędrzejczyk, 5.Krzysztof Mączyński, 30.Taras Romanczuk (7.Arkadiusz Milik 61 min.), 13.Maciej Rybus (27.Rafał Kurzawa 83 min.) - 19.Piotr Zieliński, 11.Kamil Grosicki - 9.Robert Lewandowski(c) (14.Łukasz Teodorczyk 46 min)
trener: Adam Nawałka
Korea Południowa: 1.Sueng-Gyu Kim - 20.Min-Jae Kim (7.Hee-Chan Hwang 38 min.), 5.Hyun-Soo Jang, 19.Jeong-Ho Hong (18.Young-Sun Yun 46 min.) - 2.Yong Lee (3.Chul-Soon Choi 46 min.), 4.Sung-Yeung Ki(c) 17.Chang-Min Lee 80 min.), 13.Woo-Young Jung, 12.Joo-Ho Park - 22.Chang-Hoon Kwon, 11.Heung-Min Son, 8.Jae-Sung Lee (9.Shin-Wook Kim 62 min.)
trener: Tae-Yong Sin