04/03/2018 12:59:00

Lotto Ekstraklasa 2017/2018, 26 kolejka

Seria bezbramkowych remisów w kolejny mroźny ligowy weekend oraz  przerwany mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze i zwycięstwo Legii nad Lechem, to najważniejsze wydarzenia 26 kolejki Ekstraklasy

sobota 3 marca
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 0:0
 Piotr Malarczyk 28, Michael Gardawski 83,Oliver Petrak 85 (Korona) oraz Jarosław Fojut 35, Dawid Błanik 90+4 (Pogoń)
 Tomasz Musiał

Piast Gliwice - Górnik Zabrze
vo 0:3 mecz przerwany
Mecz przerwany w 81 minucie przy stanie 1:0 dla Piasta Gliwice, z powodu awantur na trybunach. Komisja Ligi ukarała walkowerem 0:3 Piasta Gliwice, nie przyznając jednocześnie punktów i bramek Górnikowi Zabrze. Z powodu ekscesów na trybunach Piast Gliwice zapłaci 80 tys. zł kary, a Górnik Zabrze 40 tys. Ponadto Piast Gliwice nie będzie mógł organizować wyjazdu grupowego swoich kibiców przez sześć kolejnych spotkań oraz przez dwa wyjazdowe mecze z Górnikiem w Zabrzu. Również Górnik Zabrze nie będzie mógł organizować wyjazdu grupowego kibiców przez sześć kolejnych spotkań oraz przez dwa mecze wyjazdowe z Piastem w Gliwicach.

1:0 Mateusz Szczepaniak 50

Tomasz Jodłowiec 38 (Piast) oraz Dani Suarez 63, Szymon Matuszek 66 (Górnik)
 Daniel Stefański

Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 0:0
 Piotr Celeban 12, Mariusz Pawelec 25, Igor Tarasovs 38, Marcin Robak 23 (Śląsk) oraz Aleksandru Benga 14, Płamen Krachunow 23, Michal Piter-Bućko 40, Aleksandyr Kolwe 41, Tomasz Brzyski 52, Pavlo Ksionz 88 (Sandecja)
 Mariusz Złotek

niedziela 4 marca
Cracovia Kraków - Arka Gdynia 2:1

1:0 Michał Helik 42, 1:1 Siergiej Kriwiec 59, 2:1 Krzysztof Piątek 89
 Miroslav Covilo 23 (Cracovia) oraz Damian Zbozień 76 (Arka)

Tomasz Kwiatkowski

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1

1:0 Marko Vesović 3, 1:1 Christian Gytkjaer 63, 2:1 Michał Kucharczyk 86 - rzut karny
 Artur Jędrzejczyk 24, Eduardo 36, Krzysztof Mączyński 90, Inaki Astiz 90+3 (Legia) oraz Łukasz Trałka 69, Nikola Vujadinović 74 (Lech)

Szymon Marciniak

poniedziałek 5 marca
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:0
 1:0 Przemysław Frankowski 41, Nemanja Mitrović 78
 Taras Romanczuk 24, Arvydas Novikovas 30, Namanja Mitrović 88 (Legia) oraz Carlitos 26, Jesus Imaz 55 (Wisła)

Krzysztof Jakubik

Najlepsi strzelcy:
19 goli - Igor Angulo (Górnik Zabrze)
16 goli - Jakub Świerczok (Zagłębie Lubin), Carlitos (Wisła Kraków), Marco Paixao (Lechia Gdańsk)
12 goli - Christian Gytkjaer (Lech Poznań)
11 goli - Marcin Robak (Śląsk Wrocław), Krzysztof Piątek (Cracovia Kraków)