04/09/2017 21:55:00

Polska - Kazachstan 3:0 w Warszawie!

Polska reprezentacja zmyła hańbę z meczu w Kopenhadze i dziś (4. października 2017) na Stadionie Narodowym pokonała Kazachstan 3:0!

Po godzinie gry Grosicki popędził lewą stroną, minął rywali, wpadł w pole karne i trafił... piłką w Milika na piątym metrze! To byłoby nawet śmieszne, ale zaraz potem nastąpiły dwa brutalne faule ze strony gości, Łogwinienko skopał Milika, a Kuat - Glika. Na szczęście arbiter obdzielił agresorów żółtymi kartkami.
Tymczasem trybuny ożyły, bo na murawie pojawił się Jakub Błaszczykowski. Zanim się rozkręcił, groźnie z daleka strzelał jeszcze Darabajew. Kuba zaraz potem poprowadził świetną akcję prawą stroną, wykładając po klepce piłkę Milikowi na siódmy metr, ten jednak do niej nie wystartował.

Piłka po strzale Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego, minęła całym obwodem linię bramkową - foto: Paweł Śrutwa

W 72 minucie Robert Lewandowski cudownie uderzył z 20 metrów, z rzutu wolnego. Loria interweniował, ale z trybuny prasowej widać było wyraźnie, że piłka minęła całym obwodem linię bramkową! Na boisku widać było jednak co innego i gra toczyła się bez przerwy. Co się odwlecze... Już dwie minuty później po rzucie rożnym ekspediowanym przez Piotra Zielińskiego, Kamil Glik wyskoczył najwyżej na siódmym metrze i tym razem bez wątpliwości wpakował piłkę do siatki Lorii.

Kamil Glik główkuje i strzela drugą bramkę Kazachstanowi - foto: Paweł Śrutwa

Kilka minut minęło i Milik miał kolejną szansę w polu karnym, po dobrym dograniu na głowę z lewej strony przez Grosickiego. Tym razem nasz snajper minimalnie chybił. Grosicki szalał jednak dalej i wywalczył korner, po którym na polu karnym został sfaulowany Lewandowski.  Była 86 minuta i strzał Lewego z rzutu karnego, po charakerystycznym zwodzie, wylądował trzeci raz w Kazachskiej bramce.

Robert Lewandowski pokonuje  z rzutu karnego Davida Lorię i podwyższa na 3:0  - foto: Paweł Śrutwa

Goście do końca przejawiali ochotę do gry, przesiadując na naszej połowie i co rusz wywalczając rzut rożny. Wynik do końca nie uległ już zmianie. Zwycięstwo z Kazachstanem utrzymuje status quo w tabeli naszej grupy, bowiem i Dania i Czarnogóra także wygrały swoje spotkania.