24/08/2017 20:01:00

Sheriff Tiraspol - Legia Warszawa 0:0

Sheriff Tiraspol - Legia Warszawa  0:0Po kilku sezonach stałej obecności polskich drużyn klubowych na jesiennych boiskach Europy, przełykamy gorzką pigułkę i w sezonie 2017/2018 żegnamy się z pucharami. Jako ostatnia odpadła z rozgrywek Legia Warszawa po bezbramkowym remisie z mistrzem Mołdawii.
Zgodnie z przewidywaniami, mecz Legii w Tiraspolu był ciężką przeprawą dla mistrza Polski. Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie, a to Legia była zmuszona do ataków, chcąc zdobyć bramkę dającą szanse awansu. Gospodarze nie stronili od fauli, prowadzili też groźne kontrataki. Po jednym z nich, pod koniec pierwszej połowy, Michał Pazdan sfaulował Cirilla Badibangę w pędzie do prostopadle wrzuconej piłki. Zawodnik Sheriffa lekko dotknięty symulował przez kilka minut kontuzję, a Michał Pazdan otrzymał zółtą kartkę. Nie mogąc pogodzić się z tą decyzją, chwycił od tyłu za rękę chorwackiego arbitra. Ivan Bebek natychmiast pokazał mu drugą żółtą kartkę i w konsekwencji usunał z boiska.

Drugą połowę Legia nie rozpoczęła za podwójną gardą, a z obrazu gry wcale nie wynikało, że jest w osłabieniu. W 57 minucie Zlatko Tripić przebiegł z piłką pół boiska, wpadł w pole karne i natychmiast przewrócił sie usiłując wymusić rzut karny. Nie udało się, ale sędzia nie był w stosunku do niego tak drobiazgowy, jak wobec Michała Pazdana i nie ukarał go kartką.
Gospodarze coraz dłużej jednak przesiadywali na połowie Legii konstruując ataki pozycyjne wszerz linii pola karnego.
Na dziesięć minut przed końcem meczu, Artur Jędrzejczyk zderzył się niegroźnie w wyskoku z Jairo de Macedo, a ten nie zamierzał wstawać z murawy. To spowodowało kolejne zadrażnienia  i utarczki słowne na boisku. Chwilę poźniej za dyskusję z arbitrem żółtą kartkę otrzymał Michał Kucharczyk. Jacek Magiera podjął jeszcze ostatnią próbę zaskoczenia gospodarzy, zdejmując właśnie Kucharczyka, a desygnując Sebastiana Szymańskiego. Na nic się to zdało i mecz zakończył się bezbramkowo. Wobec remisu 1:1  w Warszawie, dzięki bramce zdobytej na wyjeździe, do fazy grupowej Ligi Europy awansował Sheriff Tiraspol.

Protokół meczowy:

24 sierpnia 2017 Tiraspol, mecz rewanżowy rundy eliminacyjnej do Ligi Europy 2017/2018
żółte kartki: Cristiano da Silva 85 (Sheriff) oraz Dominik Nagy 27, Michał Pazdan 39, Maciej Dąbrowski 68, Michał Kucharczyk 78 (Legia)
czerwona kartka: Michał Pazdan 39
sędziował: Ivan Bebek (Chorwacja)
składy:
Sheriff: 1.Zvonimir Mikulić - 55.Mateo Susić(c), 90.Viaceslav Posmac, 35.Ante Kulusić, 15.Cristiano Da Silva - 20.Cirille Bayala 20, 18.Gheorghe Anton, 8.Jeremy de Nooijer, 11.Zlatko Tripić (6.Victor Oliveira 77 min.) - 30.Josip Brezovec (14.Wilfried Balima 65 min.), 39.Ziguy Badibanga (10.Jairo de Macedo da Silva 60 min.)
trener: Roberto Bordin
Legia: 1.Arkadiusz Malarz - 55.Artur Jędrzejczyk(c), 5.Maciej Dąbrowski, 2.Michał Pazdan, 14.Adam Hlousek - 21.Dominik Nagy (7.Hildeberto Pereira 65 min.), 3.Tomasz Jodłowiec (99.Armando Sadiku 76 min.), 31.Krzysztof Mączyński, 75.Thibault Moulin, 18.Michał Kucharczyk (53.Sebastian Szymański 84 min.) - 22.Kasper Hamalainen
trener: Jacek Magiera