17/08/2017 21:44:00

Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol 1:1

Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol 1:1Chwila dekoncentracji przy stałym fragmencie gry po wejściu gracza z Burkiny Faso, kosztowała Legię utratę pewnego zdawałoby się zwycięstwa nad mołdawskim Sheriffem Tiraspol w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy...

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Legii. W piątej minucie Dąbrowski obsłużył dokładnym podaniem Armanda Sadiku, który szarżował w polu karnym, nie oddał jednak strzału. Chwilę później Guilherme z daleka sprawdził czujność bramkarza mołdawskiej drużyny, a następnie wolej Jędrzejczyka minął poprzeczkę  w bliskiej odległości.
W 20 minucie kontuzji doznał jednak Guilherme i zastąpił go Michał Kucharczyk. A do głosu zaczęli dochodzić goście, czego efektem była żółta kartka dla Michała Pazdana, ża faul ratunkowy na Badibandze. Wprowadzony Kucharczyk w 36 minucie wpadł w pole karne do prostopadłego podania, ale został uprzedzony przez Mikulića. Ostatnimi akcentami pierwszej części były potężny strzał Mączyńskiego z ponad 20 metrów, który z trudem został obroniony przez bramkarza oraz główka Jędrzejczyka po kornerze, która minimalnie minęła poprzeczkę.

Po przerwie oba zespoły przyspieszyły i postraszyły się wzajemnie ofensywnymi akcjami. Jacek Magiera zmienił koncepcję ataku, zdejmując Armanda Sadiku, a ustawiając z przodu Kucharczyka. Przez długi czas nie przynosiło to efektu, aż wreszcie w 78 minucie Adam Hlousek, dobrze obsłużony przez Hildeberto Pereirę, płasko dośrodkował na dziesięty metr, nad piłką przeskoczył Kucharczyk, co zmyliło defensorów i bramkarza, a Hamalainen leciutkim strzałem zdobył prowadzenie dla Legii.
Wydawało się, że mistrzowie Polski mają już spotkanie pod kontrolą. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu nastapił korner dla Sheriffa. Przed jego wykonaniem trener Bordin wpuścił na boisko Benjamina Balimę z Burkiny Faso, który narobił takiego zamieszania w polu karnym, że jego rodak Cirille Bayala zdobył z bliskiej odległości bramkę wyrównującą. Arbiter przedłużył spotkanie o cztery minuty, podczas których legioniści nie stworzyli już szansy bramkowej.
Remis w Warszawie nie przekreśla szans Legii, ale spotkanie w Mołdawii będzie z pewnością drogą przez mękę do Ligi Europy.
Mecz rewanżowy odbędzie się 24 sierpnia w Tiraspolu.

/foto: Paweł Śrutwa/