19/07/2017 21:37:00

Legia Warszawa - IFK Mariehamn 6:0

Legia Warszawa - IFK Mariehamn 6:0Bez problemów i ze spokojem Legia Warszawa pokonała IFK Mariehamn, i awansowała do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi  Mistrzów. Mecz w Warszawie zakończył się wynikiem sześć do zera.

Mistrzowie Polski, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, szybko objeli prowadzenie. Pierwszą bramkę zdobył już w szóstej minucie Guilherme, który strzałem z daleka trafił wprost w okienko bramki Nordquvista.
W 37 minucie po szybkiej akcji Legii, stoper Kristian Kojola tak nieszczęśliwie interweniował, że przecinając dośrodkowanie wpakował piłkę do własnej bramki. Trzy minuty później rezultat podwyższył Michał Kucharczyk, po podaniu Krzysztofa Mączyńskiego.
Dziesięć minut po przerwie wspomniany już niefortunny strzelec Kojola, sfaulował w polu karnym Łukasza Monetę. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Kucharczyk.
Piątego gola zdobył głową Sebastian Szymański. Akcję zainicjował Krzysztof Mączyński, który wpierw podał do Kaspera Hamalainena, a ten następnie odegrał do Szymańskiego.
W 82 minucie w roli głównej wystąpił Konrad Michalak, który wszedł w  drugiej połowie za Guilherme. Legionista ograł Friberga Da Cruza i strzelił szóstą bramkę.

Legia Warszawa przed rewanżowym meczem z IFK Mariehamn, 19 lipca 2017 w Warszawie. Stoją od lewej: Artur Jędrzejczyk, Rafał Makowski, Michał Kucharczyk, Maciej Dąbrowski, Radosław Cierzniak, Adam Hlousek. Na dole od lewej: Guilherme, Krzysztof Mączyński, Sebastian Szymański, Michał Pazdan, Łukasz Moneta. /foto: Paweł Śrutwa/

Protokół meczowy:
19 lipca 2017, Warszawa
Mecz rewanżowy rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów 2017/2018
Legia Warszawa - IFK Mariehamn 6:0 (3:0)
bramki: 1:0 Guilherme 6 min., 2:0 Kristian Kojola 37 min. - samobójcza, 3:0 Michał Kucharczyk 40 min., 4:0 Michał Kucharczyk 54 min. - rzut karny, 5:0 Sebastian Szymański 80 min., 6:0 Konrad Michalak 82 min.
sędzia: Thiago Bruno Lopes Martins (Portugalia)
składy:
Legia Warszawa: 33.Radosław Cierzniak - 55.Artur Jędrzejczyk(c), 2.Michał Pazdan (15.Michał Kopczyński 57 min.), 5.Maciej Dąbrowski, 14.Adam Hlousek - 6.Guilherme (17.Konrad Michalak 46 min.), 19.Rafał Makowski, 53.Sebastian Szymański, 31.Krzysztof Mączyński, 13.Łukasz Moneta - 18.Michał Kucharczyk (22.Kasper Hamalainen 65 min.)
trener: Jacek Magiera
IFK Mariehamn: 30.Marc Nordqvist - 55.Bob Friberg Da Cruz, 3.Kristian Kojola (2.Albin Granlund 67 min.), 8.Jani Lyyski(c), 16.Aapo Maenpaa - 11.Robbie Sellin (26.Joel Mattson 75 min.), 15.Amos Ekhalie, 17.Robin Sid, 14.Gabriel Petrović, 9. Brian Span - 33.Aleksiej Kangaskolkka (5.Rezgar Amani 86 min.)
trener: Peter Lundberg