16/07/2017 08:26:00

Łukasz Kubot wygrał Wimbledon!

Łukasz Kubot wygrał Wimbledon!Wimbledon dla Polaka! Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo zwyciężyli w grze deblowej na trawiastych kortach Wimbledonu. To kolejny w historii triumf Polaka w grze deblowej, w turnieju wielkoszlemowym.
4 godziny i 40 minut trwał pięciosetowy mecz finałowy pomiędzy parą polsko-brazylijską a Olivierem Marachem (Austria) i Mate Paviciem (Chorwacja). Ostatecznie Kubot i Melo, którzy w turnieju rozstawieni byli z numerem 4, na swoją korzyść rozstrzygneli piątego seta 13:11, zdobywając tytuł. W drodze do finału "nasza" para pokonała pięć innych debli.

To drugi triumf Kubota w grze deblowej, w turnieju wielkoszlemowym. Poprzednio zwyciężył w 2014 roku w Australian Open, grając razem ze Szwedem Robertem Lindstedtem.

Mecz obserwował z trybun Wojciech Fibak, który podczas zawodowej kariery tenisowej, również zwyciężył w wielkoszlemowym turnieju w grze deblowej. W 1978 roku wygrał Australian Open wraz z Kimem Warwickiem reprezentującym Australię.

Warto dodać, że w czasach historycznych (rok 1939) w turnieju French Open zwycięzyła polska tenisistka Jadwiga Jędrzejowska, grająca wówczas w parze z Simone Mathieu z Francji.

Wyniki meczu finałowego:

15 lipca 2017, Wimbledon
Łukasz Kubot (Polska) i Marcelo Melo (Brazylia) - Oliver Marach (Austria) i Mate Pavić (Chorwacja) 3:2, wyniki setów  5:7, 7:5, 7:6, 3:6, 13:11

Droga pary polsko-brazylijskiej do finału:

Pólfinał:
Łukasz Kubot i Marcelo Melo - Henri Kontinen (Finlandia) i John Peers
(Australia) 3:2, wyniki setów 6:3, 6:7, 6:2, 4:6, 9:7

Ćwierćfinał:
Łukasz Kubot i Marcelo Melo - Ken Skupski (Wielka Brytania) i Neal Skupski (Wielka Brytania) 3:0, wyniki setów 7:6, 6:4, 6:4

1/8 finału:
Łukasz Kubot i Marcelo Melo - Florin Mergea (Rumunia) i Aisam Qureshi (Pakistan) 3:2, wyniki setów 6:7, 4:6, 6:1, 6:4, 6:2

1/16 finału:
Łukasz Kubot i Marcelo Melo - Phillip Petzschner (Niemcy) i Aleksander Peya (Austria) 3:2, wyniki setów 6:2, 5:7, 6:3, 3:6, 11:9

1/32 finału:
Łukasz Kubot i Marcelo Melo - Weesley Koolhof (Holandia) i Matwe Middelkoop (Holandia) 3:0, wyniki setów 6:4, 6:0, 6:3