08/07/2017 07:40:00

Superpuchar Polski 2017 dla Arki Gdynia!

Superpuchar Polski 2017 dla Arki Gdynia!Arka Gdynia pokonała rzutami karnymi Legię Warszawa 4:3 i zdobyła Superpuchar Polski. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1, po czym odbył się (bez dogrywki) konkurs jedenastek.

Prowadzenie dla Arki w meczu przy Łazienkowskiej uzyskał... Michał Pazdan i w dodatku ręką. W 20 minucie Rafał Siemaszko będąc niemal tyłem do bramki Legii, z pierwszej piłki udanie wypuścił po skrzydle Grzegorza Piesio. Ten szarżował lewą stroną, po czym krótko dośrodkowywał sprzed linii końcowej. Piłka trafiła w rękę Pazdana i po koźle minęła Arkadiusza Malarza.

Wyrównanie padło siedem minut później. Składną akcję Legii rozpoczętą w okolicy linii środkowej, wykończył Thibault Moulin -  zaskakującym, technicznym strzałem w okienko z 12 metrów.
W serii rzutów karnych na wysokości zadania stanął łotewski bramkarz Arki - Pavels Steinbors, który obronił strzały Thibaulta Moulina i Michała Kopczyńskiego. W ten sposób Arka Gdynia zdobyła w 2017 roku kolejne - po Pucharze Polski - trofeum.

Piłka w bramce Legii Warszawa po niefortunnym odbiciu od Michała Pazdana - fot. Paweł Śrutwa

Pavels Steinbors obronił strzały Thibaulta Moulina i Michała Kopczyńskiego, co przy bezbłędnym wykonywaniu jedenastek przez piłkarzy Arki, przyczyniło się do zdobycia trofeum - fot. Paweł Śrutwa

Feta kibiców Arki Gdynia  na trybunie w Warszawie - fot. Paweł Śrutwa

Drużyna Arki Gdynia z Superpucharem 2017! - fot. Paweł Śrutwa

7 lipca 2017 Warszawa
Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Mecz o Superpuchar Polski
Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:1, rzuty karne 4:3

bramki: 1:0 Michał Pazdan 20 min. - samobójcza, 1:1 Thibault Moulin 27 min.
przebieg rzutów karnych: 0:1 Mateusz Szwoch, 1:1 Marcin Warcholak, 1:1 Thibault Moulin - broni Pavels Steinbors, 2:1 Dawid Sołdecki, 2:2 Guilherme, 3:2 Damian Zbozień, 3:3 Maciej Dąbrowski, 4:3 Ruben Jurado, 4:3 Michał Kopczyński - broni Pavels Steinbors
żółte kartki: Krzysztof Sobieraj 90+5 min. (Arka) oraz Michał Pazdan 49 min., Mateusz Szwoch 82 min., Artur Jędrzejczyk 90 min. (Legia)
sędziował: Szymon Marciniak
składy:
Arka Gdynia: 1.Pavels Steinbors - 33.Damian Zbozień, 29.Michał Marcjanik, 3.Krzysztof Sobieraj (c), 23.Marcin Warcholak - 13.Grzegorz Piesio (2.Tadeusz Socha 84 min.), 21.Yannick Sambea, 17.Adam Marciniak (14.Michał Nalepa 78 min.), 24.Patryk Kun (44.Michał Żebrakowski 90+4 min.) - 8.Marcus Da Silva (4.Dawid Sołdecki 63 min.), 11.Rafał Siemaszko (9.Ruben Jurado 67 min.)
trener: Leszek Ojrzyński
Legia Warszawa: 1.Arkadiusz Malarz - 14.Adam Hlousek, 2.Michał Pazdan, 5.Maciej Dąbrowski, 55.Artur Jędrzejczyk (3.Mateusz Żyro 90+2 min.) - 21.Dominik Nagy (53.Sebastian Szymański 65 min.), 75.Thibault Moulin, 15.Michał Kopczyński (c), 6.Guilherme - 22.Kasper Hamalainen (9.Vamara Sanogo 67 min.), 11.Jarosław Niezgoda (15.Mateusz Szwoch 57 min.)
trener: Jacek Magiera