10/06/2017 21:46:00

Hat-trick Lewandowskiego z Rumunią na Narodowym!

Hat-trick Lewandowskiego z Rumunią na Narodowym!Trzy bramki Roberta Lewandowskiego rozbiły Rumunię 10 czerwca 2017  w Warszawie! Po zwycięstwie 3:1 mamy 16 punktów w tabeli i szybkimi krokami zbliżamy się do wyjazdu na rosyjski mundial!

Piątką obrońców rozpoczęli mecz Rumuni przeciwko Polsce. Wydawało się że ta zasłona będzie bardzo skuteczna. Momentami mecz toczył się tylko na ich połowie, ale bez większego zagrożenia dla bramki Cipriana Tatarusanu. Kilka razy przedarł się prawą stroną Kamil Grosicki, rozgrywający dziś 50-ty mecz w kadrze. Nie przyniosło to jednak czystych pozycji strzeleckich.

Poważniejsze zagrożenie stworzyliśmy dopiero w 22 minucie. Wówczas to po akcji Jakuba Błaszczykowskiego, Łukasz Piszczek dośrodkował z prawej strony wysoko w pole karne. Tam piłkę sięgnał głową Artur Jędrzejczyk, jednak ugrzęzła ona między zawodnikami w okolicy czwartego metra.

/foto: Moja Wyspa/

Przełom nastapił dopiero w 27 minucie. Piotr Zieliński kapitalnie podał po przekątnej na prawą stronę do Jakuba Błaszczykowskiego. Ten dośrodkował i wprawdzie nikt nie sięgnał piłki, ale w zamieszaniu Christian Sapunaru  sfaulował Roberta Lewandowskiego. Efektem była żółta kartka oraz rzut karny. Lewandowski zaryzykował jeszcze raz podczas strzelania jedenastki i wykonał rozbieg ze zwolnieniem tempa. Uderzył półgórną piłkę w lewy róg i Tatarusanu był bardzo bliski obrony tego strzału. Piłka jednak strzelona bardzo mocno, minimalnie wyprzedziła jego ręce. W ten sposób objęliśmy prowadzenie. Rumuński mur automatycznie zelżał i kilka razy byliśmy bliscy podwyższenia wyniku. Krzysztof Mączyński dwukrotnie popisał się dobrymi podaniami z głębi pola. W 33 minucie obsłużył Piszczka, który będąc w polu karnym, w pełnym biegu z pierwszej piłki dośrodkował do Lewandowskiego, ale Tatarusanu wybił piłkę spod nóg. Trzy minuty potem piłkarz Wisły Kraków prostopadłym podaniem znalazł Kamila Grosickiego, który jednym trąceniem futbolówki uwolnił się od opieki Vlada Chirichesa. Jego strzał był jednak zbyt słaby i padł łupeem bramkarza. To była ostatnie groźna akcja z udziałem Mączyńskiego, który za kilka chwil doznał kontuzji i opuścił plac gry. Zastąpił go Grzegorz Krychowiak. W 38 minucie Zieliński idealnie podał do Lewandowskiego, który znalazł się za linią obrońców. Pobiegł w poprzek pola karnego i w tym momencie Tatarusanu kolejny raz wygarnął mu piłkę spod nóg.
Nieco ożywili się także rywale. Marin tańczył w naszym polu karnym, a Latovlevici i Stancu groźnie, choć niecelnie strzelali.