MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii

Wiadomości

13/02/2017 07:38:00

Jak wyżywić rodzinę za 3 funty dziennie?

Jak wyżywić rodzinę za 3 funty dziennie?Jane Ashley l. 47 z Londynu znalazła sposób na tanie życie. Twierdzi, że kiedyś zostawiała 150 funtów tygodniowo w supermarkecie. Od jakiegoś czasu wystarcza jej 21 funtów i to dla całej rodziny. 3 funty na dzień? To możliwe. Trzeba tylko wiedzieć, co, gdzie i jak kupić, a także samemu gotować.
Jane jest grafikiem komputerowym. Oboje z mężem Philem, pracują zawodowo i nie mają zbyt wiele czasu na kuchnię. Mimo to, w obliczu tak dużych oszczędności, przekonali się do domowych obiadów. Z czasem poszło im tak dobrze, że Jane założyła bloga. Na temat oszczędności, oczywiście. Jej przepisy cieszą się dużą popularnością i z pewnością są ratunkiem dla biednych studentów, wielodzietnych rodzin i tych, którzy zechcą odłożyć na boku na jakiś konkretny cel: wakacje, rower, modne ubranie czy sprzęt elektroniczny. Również wegetarianie znajdą tam coś dla siebie. Mąż Phil do każdego przepisu dołącza własnoręcznie zrobione zdjęcia. – Żeby ugotować coś dobrego nie trzeba nieprzeciętnych składników – mówi Jane i pokazuje swoją listą zakupów na jeden dzień:

    6 pomidorów sałatkowych 65p
    ogórek 42p
    duża butelka mleka 89p
    2 puszki tuńczyka 80p
    puszka gotowej fasoli w sosie pomidorowym 23p
    krojona czerwona cebula 50p
    4 ziemniaki 75p
    jogurt naturalny 45p
    sałata lodowa 44p
    ser grecki 75p
    marchewki 44p
    ser żółty 2,21 funta
    12 jaj wolnego wybiegu 1,21 funta
    1 czosnek 25p
    1 kg małych ziemniaków 89p
    spaghetti 20p
    duże bułki 65p
    chleb 36p
    płatki owsiane 65p
    masło 79p
    czerwona fasola 30p
    pomidory w puszce 31p
    mrożona fasolka 79 p

Razem:  15,35 funtów

Dla 2 osób na 7 dni wypada ok. 1,09 funta dziennie.

Jeden dzień z życia oszczędnej rodziny:

Śniadanie: owsianka z rodzynkami, jajko sadzone z grzanką lub tosty z masłem i dżemem.

Obiad: gorące resztki z ostatniego posiłku, zupa z kurczaka z chlebem domowej roboty, pieczony kalafior z wegańskim serem, tosty, groszek, miętowa zupa, kanapki z kurczakiem na domowym chlebie.

Kolacja: kurczak zapiekany z grzybami i ziemniakami, marchewką i groszkiem, spaghetti z małży lub pieczonego kurczaka z nadzieniem, pieczone ziemniaki, marchew, kapusta z sosem.

Przekąski: herbatniki z owsianką, zdrowe ciasteczka lub jabłko

Dobre rady Jane dla oszczędnych:

1. Zawsze miej listę zakupów

2. Najpierw sprawdź, co masz i czego brakuje, zanim napiszesz, co trzeba kupić

3. Nigdy nie idź do sklepu głodny lub na kacu

4. Sprawdź ceny. Te same rzeczy markety non stop podnoszą i obniżają

5. Kupuj produkty własnych marek supermarketów

6. Jeśli czujesz, że przepłacasz, następnym razem zamawiaj przez Internet

Sylwia Milan, Cooltura
Więcej w tym temacie (pełna lista artykułów)

 
Linki sponsorowane
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz.

Komentarze (wszystkich 12, pokaż wszystkie)

Jurny_Jurek

17 komentarzy

21 luty '17

Jurny_Jurek napisał:

Faktycznie, 20p za spaghetti do gotowania :) Bylem pewien, ze za taka forse je sie makaron z puszki. Paczka makaronu za 20p i puszka pomidowow za 31p. I juz 3 dni ob iad jest. Dla 2 doroslych osob.

Z jednej strony zadna dziwna ta dieta, taka jest w niektorych polskich szpitalach. kromka chlebka, jajko i kawalek masla. I do roboty :)

profil | IP logowane

Adacymru

767 komentarzy

20 luty '17

Adacymru napisała:

Ja tam nie widze spagetti z puszki- mozesz wskazac gdzie na tej liscie jest makaron w puszce? Jedz wiecej marchewki jak pomidorow, to na wzrok pomaga....

Jak sie nie zje pomidora salatkowego codziennie to juz jest smieciowe jedzenie? Przyznaje sie ze pewnie sa dni w tygodniu ktorych nie jem pomidora, tyle ze ja nie jem codziennie tego samego...

profil | IP logowane

Jurny_Jurek

17 komentarzy

19 luty '17

Jurny_Jurek napisał:

Tia, zdrowe spaghetti z puszki za 20p. Zapchane pluszowym chlebkiem.

I po pol pomidorka dziennie. A dnia 7 bez pomidorka, za to mozna sobie reszte czosnku przegryzc i dopic skisle mleko.

profil | IP logowane

Adacymru

767 komentarzy

19 luty '17

Adacymru napisała:

Lista zakupow powyzej jest zapewne na tydzien

15.35:7= 2.19 : 2= 1.09

Nie jestem napewno odosobnionym przypadkiem - na dwoje kg ziemniakow to nawet na dwa tygodnie dla nas czasem duzo. Sa rowniez inne dodatki poza ziemniakami do obiadu. Nie trzeba tez robic zakupow w najtanszym sklepie, zeby zrobic je tanio. M&S i Waitrose w mojej (i nie tylko mojej) okolicy maja codziennie oferty ktorych inne sklepy nie pobija. Jak ktos woli to moze isc i kupic te same rzeczy o jednej porze za kilkadziesiat funtow, a o innej porze dnia za kilka funtow.

Nie sztuka jest wydac ile mozna, sztuka jest jesc zdrowo i wydac malo.

Czasem jak czytam kometarze na temat oszczednosci mam wrazenie, ze niektorzy uwazaja ze nic tak nie czyni danego stylu zycia zdrowszym jak wydanie wiekszej kwoty niz poprzednia osoba w kolejce do kasy...

profil | IP logowane

Jurny_Jurek

17 komentarzy

19 luty '17

Jurny_Jurek napisał:

Ta lista to powaznie na 1 tydzien? Chleb, bulki, puszki. W ilosci takiej, ze ktos pracujacy fizycznie zjadlby to sam w 3 dni.

A co z modnym ,,eat healthy die healthy'' czy jestes tym co jesz? Ten ktos jest fasolka i spaghetti z puszki za 20p, dopchana bulkami i pluszowym chlebkiem by zabic laknienie :)

profil | IP logowane

ie2ox4-2b

4 komentarze

19 luty '17

ie2ox4-2b napisał:

No cóż pewni ludzie jedzą aby żyć, inni żyją aby jeść. Chyba też zacznę jeść jak sknera... grubszy portfel włożą mi do trumny.
A może to rodzina anorektyków? Badał ich jakiś psychiatra?

Konto zablokowane | profil | IP logowane

Severance_

52 komentarze

18 luty '17

Severance_ napisała:

Przepisy mozna zobaczyc pod tym adresem: https://eatnotspend.wordpress.com/

profil | IP logowane

Wielim

132 komentarze

18 luty '17

Wielim napisał:

poza tym cos zle pseudoartorka przetlumaczyla w translatorze - najpierw jest jak RODZINA ma przezyc za 3 funty dziennie , pozniej jest lista zakupow za 15 funtow NA DZIEN , pod nia napisane jest ze to dla 2 osob wychodzi po 1,09 funta dziennie . O co tu chodzi bo ja nie czaje ? Czy moja wyspa nie ma nikogo by pisac swoje artykuly na poziomie a nie takie go... tu wrzucac ? Jedzac ziemniaki w proszka z tesco po 50p za paczke mozna przezyc za 2 funty na tydzien no i po kilku tygodniach zdechnac

profil | IP logowane

Wielim

132 komentarze

18 luty '17

Wielim napisał:

coraz gorzej tlumacza te artykuly z brytyjskich szmatlawcow . Bo chyba nikt normalny by nie zalozyl bloga i pisal na nim jak mozna przezyc caly tydzien jedzac jeden chleb i kilka ziemniakow zagryzajac marchewka i to tylko polowa . rownie dobrze mozna powiedziec ze wyzyc mozna za funta dziennie jedzac tylko suchy chleb . Rzetelny artykul hahaha niby info z jakiegos bloga a gdzie adres do tego bloga ... oj autorka czy kopiarka tylko osmieszyla sie tym artykulem , ja bym nawet sie pod tym nie podpisal

profil | IP logowane

Turefu

35 komentarzy

14 luty '17

Turefu napisała:

No to jak z ta lista? Najpierw pizza, ze to na jeden dzien. Potem, ze to na dwoje ludzi na siedem dn. Czyli ile? No I chyba nikt ne mowi powaznie, ze dwojka ludzi naje sie kilogramem ziemniakow na tydzien? Albo, ze jeden bochenek chleba jest wystarczajacy? Albo jedna butelka mleka? No I od razu widac, ze chodzi tu o produkty typu value lub smart price.

profil | IP logowane

Zobacz wszystkie komentarze do tego artykułu »

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ceny od £9.68 za paczkę UK-Polska-UK

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

Ogłoszenia

  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska