03/11/2016 07:36:00

Remis Legii z Realem w Champions League!

Real Madryt wydarł zwycięstwo Legii w ostatnich minutach meczu w Warszawie. Przy pustych trybunach warszawski zespół wzniósł się na wyżyny umiejętności, nie przegrał i strzelił trzy bramki przeciwnikowi prezentującemu najwyższą klasę światową!

Tymczasem, zamiast gola dla gości, to Legia (podobnie jak wiele lat temu Górnik Zabrze w Madrycie) objęła prowadzenie!  Na siedem minut przed końcem meczu piłkę w okolicy pola karnego Navasa otrzymał niedawno wprowadzony Aleksandar Prijović. Będąc tyłem do bramki, wyłożył ją nadbiegającemu Thibaultowi Moulinowi, i dodatkowo starał się zasłonić pole widzenia bramkarzowi. Udało się, a strzał Moulina otarł się o wewnętrzną stronę słupka i znalazł drogę do siatki!

Sensacja, jakiej dawno w wykonaniu polskiego klubu nie było, wisiała w powietrzu! Legioniści cieszyli się z prowadzenia jednak tylko dwie minuty. Dani Carvajal obsłużył dokładnym podaniem Mateo Kovacicia, który strzelił w długi róg bramki Malarza. Zamiast sensacji zrobił się już tylko niespodziewany remis. A i on zawisł na włosku, gdy w ostatniej akcji meczu Lucas Vazquez trafił w poprzeczkę...

Sukces w meczu z Realem rozbudził apetyty kibiców na awans Legii z trzeciego miejsca w grupie, do wiosennych rozgrywek Ligi Europejskiej. By tak się stało, konieczne będzie jednak pokonanie w Warszawie Sportingu Lizbona i liczenie, że Portugalczycy ulegną jednocześnie także Realowi na własnym stadionie. W przypadku równej ilości punktów o kolejności w tabeli między Legią a Sportingiem decydowałyby wyniki bezpośrednich spotkań między tymi drużynami.

Protokół meczowy:
02. listopada 2016 Warszawa
mecz 4 rundy fazy grupowej Ligi Mistrzów 2016/2017
Legia Warszawa - Real Madryt 3:3 (1:2)
bramki: 0:1 Gareth Bale 1 min., 0:2 Karim Benzema 35 min., 1:2 Vadis Odjidja-Ofoe 40 min., 2:2 Miroslav Radović 58 min., 3:2 Thibault Moulin 83 min., 3:3 Mateo Covacić 85 min.
sędziował: Pavel Kralovec (Czechy)
składy:
Legia Warszawa:
1.Arkadiusz Malarz - 14.Adam Hlousek, 2.Michał Pazdan, 25.Jakub Rzeźniczak, 19.Bartosz Bereszyński - 32.Miroslav Radović (99.Aleksandar Prijović 77), 15.Michał Kopczyński, 75.Thibault Moulin, 8.Vadis Odjidja-Ofoe (3.Tomasz Jodłowiec 86), 6.Guilherme - 11.Nemanja Nikolić (18.Michał Kucharczyk 69)
trener: Jacek Magiera
Real Madryt: 1.Keilor Navas - 2.Dani Carvajal, 5.Raphael Varane, 6.Nacho Fernandes, 15.Fabio Coentrao (20.Marco Asensio 77), - 11.Gareth Bale, 8.Toni Kroos, 16.Mateo Kovacić, 7.Cristiano Ronaldo - 9.Karim Benzema (17.Lucas Vazquez 64), 21.Alvaro Morata (18.Mariano Diaz 85)
trener: Zinedine Zidane

W drugim meczu Borussia Dortmund pokonała 1:0 Sporting Lizbona po bramce Adriana Ramosa w 12 minucie.