15/09/2016 07:46:00

Legia - Borussia 0:6 w Lidze Mistrzów

Legia - Borussia 0:6 w Lidze MistrzówTylko siedem minut opierała się warszawska Legia  w meczu przeciw Borussi Dortmund. Spotkanie zakończyło się klęską. No cóż, pierwsze koty za płoty...
Balon pod nazwą Liga Mistrzów w Warszawie pękł bardzo szybko i z wielkim hukiem. Już w siódmej minucie Ousmane Dembele zacentrował z lewej strony wprost na głowę Mario Goetzego, który wpakował piłkę do bramki Malarza. Bramkarz Legii w kolejnej akcji uratował zespół wygrywając pojedynek z Aubameyangiem, lecz w 15 minucie skapitulował drugi raz. Tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego (Raphael Guerreiro z 30 metrów) trafiło wprost na głowę Sokratisa Papastathopoulosa i zrobiło się 0:2. Kolejna akcja gości zakończyła się również na Malarzu (gdzie była wówczas reszta drużyny?), ale ten zmuszony był interweniować ręką poza polem karnym. W efekcie zarobił żółtą kartkę, a Borussia otrzymała rzut wolny. Po strzale z wolnego nastąpiło zamieszanie i kilka dobitek. Ostatecznie trzecią bramkę zdobył Marc Bartra. Dopiero gdy upłynęło pół godziny gry, goście pozwolili mistrzom Polski na moment oddechu i akcję zakończoną  strzałem, zresztą niecelnym, przez Waleriego Kazaiszwiliego na bramkę Romana Burkiego.

Druga połowa rozpoczęła się również od przewagi Borussi i szybkich akcji w wykonaniu Dembele. W czasie jednej z nich Jakub Czerwiński na moment zablokował strzał francuskiego skrzydłowego, ale piłka trafiła do Raphaela Guerreiro, który podwyższył rezultat na 0:4...

Na kwadrans przed końcem tego smutnego meczu, boisko opuścił Mario Goetze. Wprowadzony w jego miejsce pochodzący z Hiszpanii Gonzalo Castro już w pierwszej akcji wykorzystał podanie Christiana Pulisićia i strzelił Malarzowi piątą bramkę. Spotkanie nieuchronnie zmierzało ku końcowi, ale Gonzalo dopiero się rozkręcał. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra, podał do Pierra-Emericka Aubameyanga, który wymanewrował obrońców i strzelił gola numer sześć.

f
Po 0:6 z Borussią u siebie, czas na chwilę zadumy nad losem Legii Warszawa, na zdjęciu zaduma w wykonaniu Arkadiusza Malarza (fot. Paweł Śrutwa)

Protokół meczowy:
Warszawa, 14 września 2016
mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów sezony 2016/2017
Legia Warszawa - Borussia Dortmund 0:6 (0:3)
bramki: 0:1 Mario Goetze 7, 0:2 Sokratis Papastathopoulos 15, 0:3 Marc Bartra 17, 0:4 Raphael Guerreiro 51, 0:5 Gonzalo Castro 76, 0:6 Pierre-Emerick Aubameyang 87
żółte kartki: Arkadiusz Malarz 17, Guilherme 30 (Legia) oraz Mario Goetze 75 (Borussia)
sędziował: Siergiej Karasiow (Rosja)
składy:
Legia: 1.Arkadiusz Malarz - 19.Bartosz Bereszyński, 4.Jakub Czerwiński, 5.Maciej Dąbrowski, 6.Guilherme - 8.Vadis Odjidja-Ofoe, 3.Tomasz Jodłowiec, 75.Thibault Moulin (32.Miroslav Radović 76)- 9.Waleri Kazaiszwili (77.Michaił Aleksandrow 66), 99.Aleksandar Prijović (10.Nemanja Nikolić 63), 7.Steeven Langil
trener: Besnik Hasi
Borussia: 38.Roman Burki - 26.Łukasz Piszczek, 25.Sokratis Papastathopoulos, 5.Marc Bartra, 29.Marcel Schmetzer - 22.Christian Pulisić, 10.Mario Goetze (27. Gonzalo Castro 75), 33.Julian Weigl (28.Mathias Ginter 79), 13.Raphael Guerreiro, 7.Ousmane Dembele (9.Emre Mor 75) - 17.Pierre-Emerick Aubameyang
trener: Thomas Tuchel