17/08/2016 22:01:00

Dundalk FC vs Legia Warszawa 0:2 - relacja

Dundalk FC vs Legia Warszawa 0:2 - relacjaMamy Ligę Mistrzów w Warszawie! Po zwycięskim 2:0 w Dublinie, już tylko prawdziwy piłkarski kataklizm mógłby wyeliminować Legię Warszawa z fazy grupowej Champions League!
Zmobilizowani do maksimum gospodarze nie rzucili Legii na kolana na stadionie w Dublinie. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej części stworzyli w 10 minucie, ale pomógł w tym nieco przypadek. Daryl Horgan dośrodkował z lewego skrzydła tak mocno i głęboko, że piłka zmierzała pod poprzeczkę bramki. Arkadiusz Malarz był jednak czujny i zażegnał niebezpieczeństwo. I właściwie tylko na tyle było stać mistrzów Irlandii w pierwszej połowie. Mistrzowie Polski nie byli wcale dużo lepsi. Oddali dwa groźne strzały. Pierwszy Nemanji Nikolicia - trafił w mur, a drugi - Michała Kucharczyka, minął słupek bramki Garego Rogersa w niewielkiej odległości.
Druga połowa rozpoczęła się od nieco żywszych ataków gospodarzy. Celnie główkował Chris Shields, ale na szczęście lekko i sygnalizowanie, co nie sprawiło kłopotu Malarzowi. Bramkarz Legii poradził sobie również z strzałem z dystansu w wykonaniu Daryla Horgana. A w 55 minucie, po kontrze Legii i akcji Nikolića ze Steevenem Langilem w polu karnym, piłka trafiła w rękę Andyego Boyle'a. Niemiecki sędzia zakwalifikował to zdarzenie na rzut karny!

Pewnym egzekutorem okazał się Nikolić, myląc w swoim stylu Rogersa. Dopiero po tej bramce mecz nabrał rumieńców. Gracze irlandzcy otworzyli się, ale bezskutecznie. Za to raz po raz kotłowało się w polu karnym Rogersa. Michał Kucharczyk w 60 minucie groźnie strzelał z 11 metrów, a kilka minut później tylko ofiarna interwencja O'Donnela pozbawiła skrzydłowego Legii szansy na zdobycie gola. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, na polu karnym Legii upadli w starciu Łukasz Broź wraz z chwilę wcześniej wprowadzonym Ciaranem Kilduffem. Tym razem gwizdek arbitra był jednak łaskawy dla Legii i wskazał na aut bramkowy. Kilduff sprawił jeszcze sporo zamieszania w końcowych minutach spotkania. Najpierw jednak wybiegiem ubiegł go Malarz, a potem Kilduff w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką strzelając niemal z linii pola karnego. Ostatni akcent należał do zespołu z Warszawy. W doliczonym czasie gry Aleksandar Prijović otrzymał prostopadłe podanie od Tomasza Jodłowca, po czym posłał piłkę do bramki ponad interweniującym Rogersem! Wynik 2:0 praktycznie przesądza sprawę awansu Legii do fazy grupowej Champions League. Trudno bowiem oczekiwać, by mistrzowie Polski doznali wysokiej porażki (np. 1:3, 2:4 itp.)  w meczu rewanżowym 23 sierpnia na własnym boisku w Warszawie.