28/07/2016 09:24:00

AS Trencin vs Legia Warszawa 0:1 - relacja

AS Trencin vs Legia Warszawa 0:1 - relacjaNa sztucznej trawie stadionu w Żilinie Legia Warszawa zdobyła jedną bramkę i trzy cenne punkty. Liga Mistrzów w Warszawie wydaje się coraz bliższa.
Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w szybkim tempie. Już w drugiej minucie na bramkę gospodarzy, po rzucie rożnym, główkował Michał Pazdan. W powstałym zamieszaniu nikt nie wykończył tej akcji. Za chwilę rzut rożny mieli piłkarze Trencina, gdy po strzale Jamesa Lawrenca  bramkarz Legii odbił piłkę za linię końcową.

Legia nie pozostała dłużna, Michał Kucharczyk wyuczonym zagraniem obsłużył Nemanję Nikolicia, który w świetnej sytuacji nie trafił w światło bramki.
Po szybkim początku, mistrzowie Słowacji nieco zepchnęli Legię do  defensywy. Rozgrywali atak pozycyjny momentami zamykając nasz zespół w polu karnym. Tych akcji nie potrafili sfinalizować celnymi strzałami. Gdy to nie przynosiło rezultatu, spróbowali strzałów z daleka. Samuel Kalu uderzał chytrze przy krótkim słupku z rzutu wolnego nie trafiając jednak w bramkę. Sztuka ta udała się później Jakubowi Holubkowi. Pomocnik Trencina miał sporo swobody przed polem karnym, huknął jak z armaty, a Malarz na szczęście był na posterunku.

f
Arkadiusz Malarz kilkoma dobrymi interwencjami w Trencinie przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa Legii nad mistrzem Słowacji (fot. Paweł Śrutwa)

Dobre spotkanie rozgrywał Kucharczyk, który podaniami obsłuzył zarówno Thibaulta Moulina na polu karnym, jak i wypuścił prostopadle Nikolicia. Moulin strzelił głową, ale niecelnie, a Nikolić trafił piłką w bramkarza.

Mało brakowało, a Legia dostałaby jednak gola do szatni. Arkadiusz Malarz wybiegł daleko do dośrodkowania, minął się z piłką, a gdy już wydawało się, że naprawi swój błąd, niemal z rąk wybił mu ją Tomasz Brzyski. Niestety wprost pod nogi Nigeryjczyka Aliko Bali. Ten uderzył, ale i tym razem Malarz wyłapał groźny strzał.

Po przerwie do szturmu ruszyli mistrzowie Słowacji. W ciągu kilku minut bramkarz Legii wybronił dwa groźne strzały Matusa Bero z pola karnego, po dośrodkowaniach z prawej strony. Pierwszy z nich był płaski, ale lekki, drugi potężny, ale wprost w Malarza. To uchroniło Legię od straty gola. A potem dopisało szczęście, w postaci niezdecydowania arbitra, gdy w 60 minucie Bartosz Bereszyński starł się na polu karnym z Aliko Balą. Gospodarze domagali się rzutu karnego, a i legioniści nie powinni mieć pretensji, gdyby tak się stało.

Nie stało się jednak, a w 69 minucie Michał Kucharczyk popędził lewą stroną do samej linii końcowej i mimo asysty rywala dośrodkował na piąty metr. Tam z pierwszej piłki uderzył, a raczej trącił lekko futolówkę nogą, Nemanja Nikolić. I w ten sposób Legia objęła prowadzenie na wyjeździe. Po świetnie wykonanym zadaniu, trener zdjął z boiska Nikolicia, a w jego miejsce wprowadził Aleksandara Prijovicia. I w 81 minucie Kucharczyk skopiował swoje dośrodkowanie z lewej strony, ale tym razem Prijovićia ubiegł minimalnie Adrian Chovan, interweniujący już poza polem bramkowym. Gospodarze bardzo chcieli wyrównać, a najbardziej nastoletni Samuel Kalu, który pokładał się na sztucznej murawie, gdy tylko zobaczył obok siebie legionistę. Aż wreszcie cierpliwość sędziego się wyczerpała i Kalu otrzymał żółtą kartkę za wymuszanie rzutów wolnych.

Przed końcem spotkania Samuel Kalu skutecznie przedryblował obrońcę Legii, nie szukając tym razem rzutu karnego, strzelił mocno pod poprzeczkę - i znowu Malarz odbił piłkę  na róg. Ostatnią szansę w meczu miał jednak Michał Pazdan. Po jego główce piłka minęła w niewielkiej odległości lewe okienko bramki Chovana.
Wyjazdowe 1:0 oraz poziom gry obu zespołów, stawia Legię Warszawa w roli murowanego faworyta do awansu, do kolejnej rundy eliminacyjnej.

Protokół meczowy:
27 lipca 2016 Żilina, mecz III rudny eliminacji do Ligi Mistrzów sezonu 2016/2017
AS Trencin - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
bramka: Nemanja Nikolić 69
żółte kartki: Matus Bero 33, Samuel Kalu 74 (AS Trencin) oraz Michał Kopczyński 24 (Legia)
sędziował: Aleksiej Kulbakow (Białoruś)
składy:
AS Trencin: Adrian Chovan - Martin Sulek, Christopher Udeh, Peter Klescik, Jakub Holubek - Ibrahim Rabiu, James Lawrence, Matus Bero - Samuel Kalu, Rangelo Janga(Erik Prekop 85), Aliko Bala(Jamarro Diks 79)
trener: Martin Sevela
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski - Tomasz Jodłowiec(Kasper Hamalainen 86), Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Michaił Aleksandrow(Łukasz Broź 89) - Michał Kucharczyk, Nemanja Nikolić(Aleksandar Prijović 75)
trener: Besnik Hasi