10/07/2016 19:22:00

Finał Euro 2016, Portugalia vs Francja 1:0 !!! - relacja na żywo!

Finał Euro 2016, Portugalia vs Francja 1:0 !!! - relacja na żywo!Wielka niespodzianka w finale Mistrzostw Europy. Portugalia, skazywana na porażkę, Portugalia - tracąca Cristiano Ronaldo w 26 minucie z powodu kontuzji, Portugalia przetrwała do dogrywki, w której Eder zadał niespodziewanie celne trafienie!!!  Portugalia Mistrzem Europy 2016!!!

SKŁADY W JAKICH WYSTĄPIĄ OBA ZESPOŁY:

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Laurent Koscielny, Samuel Umtiti, Patrice Evra - Moussa Sissoko, Paul Pogba, Blaise Matuidi - Dimitri Payet, Antoine Griezmann, Olivier Giroud
trener: Didier Deschamps

Portugalia: Rui Patricio - Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro - William Carvalho, Renato Sanches, Adrien Silva, Joao Mario -  Nani, Cristiano Ronaldo
trener: Fernando Santos

SĘDZIOWIE:

Sędzia główny: Mark Clattenburg, sędziowie liniowi: Simon Beck i Jake Collin (wszyscy Anglia)

1 minuta - spokojny początek, Francja na połowie Portugalii po lewej stronie

2 minuta - próba szybkiego kontrataku i Renato Sanches traci piłkę na środku

4 minuta - Giroud czaił się w polu karnym na błąd Rui Patricio

5 minuta - Cedric Soares z połowy boiska dośrodkowuje do naniego wpadającego w pole karne Liorisa, świetne rozegranie, ale bez końcowego strzału do bramki

6 minuta - rozegranie na linię pola karnego do Sissoko, strzał ale niecelny bardzo

7 minuta - przewaga Francji, rajd Sissoko środkiem, końcowe dogranie do Griezmanna, ale strzał z kilku metrów obok krótkiego słupka

8 minuta - Payet atakuje Ronaldo w stylu "aby na początku sponiewierać", nie ma żółtej kartki

10 minuta - Guerreiro stracił piłkę na swojej połowie i natychmiast podanie do Griezmanna, który w pełnym biegu strzela glową i Rui Patricio ratuje  na rzut rożny, po rożnym dośrodkowanie w kierunku Girouda łapie Rui Patricio

12 minuta - atak pozycyjny Francji, rywale wypychają ich z połowy boiska

13 minuta - Joao Mario fauluje Pogbę i znowu atak pozycyjny, walka przy linii środkowej

14 minuta - Lloris od bramki, chwila oddechu dla pomocników portugalskich

15 minuta - wolne rozgrywanie w obronie francuskiej, rywale ich nie atakują przed linia środkową - a tymczasem Ronaldo utyka na boisku

16 minuta - aut dla Francji przed polem karnym Patricio, ale Joao Mario ogrywa Pogbę

17 minuta - piłka znowu we francuskiej obronie, Cristiano Ronaldo pada na boisko, jest kontuzjowany i szykuje się zmiana, Payet wyłączył go z gry w 8 minucie meczu, wszystko przeciw Portugalii w tym finale

18 minuta - Ronaldo poza murawą opatrywany, Ricardo Quaresma gotowy do wejścia za niego, na boisku Francja rozgrywa piłkę w obronie

19 minuta - atak pozycyjny Francji na połowie Portugalii, Sanches odzyskuje piłkę i Joao Mario, i William Carvalho biegną pod bramkę Llorisa, Ronaldo wraca na boisko!

21 minuta - daleki przerzut na prawą stronę do Sissoko, zza połowy boiska, ale niecelny i aut dla Portugalii

22 minuta - rajd Sissoko środkiem boiska od linii środkowej i strzał nieco ponad poprzeczką

23 minuta - Payet dośrodkowuje na piąty metr, Rui Patricio łapie i szybko wznawia, ale Ronaldo nie może biegać. Piłka przed polem karnym Llorisa i Adrien Silva strzela bardzo niecelnie, będzie zmiana - zejdzie Ronaldo

Cristiano Ronaldo kontuzjowany po 20 minucie finału, opuszcza boisko, dramatyczna sytuacja Portugalii! (fot. archiwum MojaWyspa)

25 minuta - schodzi Cristiano Ronaldo, wchodzi Ricardo Quaresma, Ronaldo na noszach zniesiony do szatni... To było klasyczne wyłączenie z gry w wykonaniu Payeta.

26 minuta - Cedric z Quaresmą po prawej stronie, ale strata piłki

27 minuta - kolejny rajd Quaresmy po prawej, dośrodkowanie Silvy i przejmują Francuzi

28 minuta - teraz powolne rozegranie w portugalskiej obronie

29 minuta - Giroud po lewej stronie osaczony przez dwójkę obrońców wywalczył aut, dośrodkowanie na pole karne do nikogo

30 minuta - rajd Sissoko tym razem z prawej strony, rożny dla Francji, dośrodkowanie, przerzut na lewą stronę i  Pogba drybluje, ale traci piłkę

31 minuta - Giroud do Griezmana na ósmy metr, ten walczy z dwójką obrońców i traci piłkę

32 minuta - powolny początek akcji we francuskiej obronie, akcja Sagny prawą stroną, ale nie dochodzi do piłki

34 minuta - Payet z lewej strony podaje w pole karne do Sissoko, ten mija obrońcę i strzela z 11 metrów w Rui Patricio - świetna była okazja!

34 minutaCedric Soares fauluje Payeta kolanem i otrzymuje żółtą kartkę

36 minuta - akcja na połowie Francji, ale Portugalczycy są z niej wypychani

37 minuta - spowolnienie tempa, wolne rozegranie przez portugalskich obrońców

38 minuta - dobra akcja Portugalii, zaczał Sanches, do Quaresmy, ten do Naniego, Nani drybluje i wpada w pole karne, podaje do Silvy i Silva zbyt długo zwleka ze strzałem, rożny dla Portugalii,  strzał głową wysoko nad poprzeczką

39 minuta - Sissoko środkiem, podanie do Payeta na lewą stronę, Payet dośrodkowuje na pole karne do Girouda i Rui Patricio łapie

41 minuta - z kontrą rusza Sanches spod pola karnego, Sagna  na lewej stronie wybija na rzut rożny, rozegranie i przejmują Francuzi

42 minuta - akcja wokół linii środkowej boiska

44 minuta - Joao Mario lewą stroną przedarł się pod pole karne, aut i strata piłki przez Guerreiro

45 minuta - Griezmann przedzierał się prawą stroną, ale stracił, dośrodkowanie na lewą i tam przejmują Portugalczycy, po aucie Evra i Quaresma boleśnie zderzyli się głowami w wyskoku...

45+2 minuta - wznowienie gry po przerwie, akcja lewą stroną Portugalii, przerzut na prawą i ponownie Guerreiro po prawej, Joao Mario dośrodkowuje w pole karne do Naniego, za wysoko i Nani nawet nie skacze

45 +3 koniec pierwszej połowy. Po zejściu z boiska Ronaldo, szanse Portugalii stopnialy do minimum. Przyśpieszenia w wykonaniu Francji są bardzo groźne. Rajdy Sissoko, szybkie podania w kierunku Griezmanna na pole karne. Więcej akcji i więcej atutów ofensywnych zaprezentowała Francja. Portugalia liczy na jedną, szczęśliwą okazję, ale jak na razie bez groźnego strzału na bramkę Llorisa.