16/05/2016 09:05:00

37. kolejka Ekstraklasy

Mistrzem Polski jest Legia! Ostatnia kolejka nie przyniosła już znaczących zmian w tabelach. Wizytówką polskiego futbolu w pucharach europejskich będą oprócz Legii, także Piast Gliwice, Zagłębie Lubin i Cracovia Kraków. Oto relacja z ostatniej kolejki oraz tabela końcowa sezonu 2015/2016.

Grupa spadkowa

Grad strzałów i bramek obejrzeli kibice na pożegnanie Ekstraklasy w Bielsku-Białej. Po emocjonującym meczu ostatecznie lepsza okazała się Wisła, pokonując Podbeskidzie 4:3. A decydującą o tym bramkę zdobył strzałem z daleka reprezentant Polski - Krzysztof Mączyński.

Niewiele mniej goli padło w meczu Śląska Wrocław z Górnikiem Łęczna. Goście przyjechali z bojowym nastawieniem, bowiem w przypadku porażki, mogli spaść z Ekstraklasy, pod warunkiem jednoczesnego zwycięstwa Górnika Zabrze z Termalicą. Gracze z Łęcznej od początku jednak musieli gonić wynik, po indywidualnej akcji i bramce Morioki na 1:0. Udało się wyrównać po dalekim strzale Przemysława Pitrego. Druga połowa należała jednak do wrocławian, którzy w kilka minut zdobyli dwie bramki, a mieli okazje i na dwie dalsze. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Bartosz Śpiączka. Na nic by się to zdało, gdyby nie indolentna postawa zabrzan w Niecieczy, gdzie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, pieczętującym spaek Górnika Zabrze.

Górnik Zabrze spadł z hukiem. Nie tylko na boisku, ale i na trybunach. Po końcowym gwizdku pseudokibice zabrzańscy zajęli się wyłamywaniem krzeseł i płotu na stadionie. Zanim to się stało, przez pół godziny goście utrzymywali prowadzenie. A sprawcą tych nadziei był Rafał Kurzawa, który pięknie uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. W drugiej połowie wyrównał jednak Wojciech Kędziora, strzałem głową po dośrodkowaniu z kornera.

Na koniec sezonu dobry mecz rozegrała Jagiellonia Białystok, wywożąc z Kielce trzy punkty. Strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie Przemysław Mystkowski z podania Karola Świderskiego. Kielczanie na moment wyrównali po przerwie, gdy Siergiej Pilipczuk z Bartłomiejem Pawłowskim wymienili podanie w polu karnym. Kolejne dwie bramki zdobyli jednak goście. Najpierw Przemysław Frankowski po podaniu Jonatana Strausa, a później Taras Romańczuk z rzutu karnego, po problematycznym nastrzeleniu ręki jednego z graczy Korony.