09/05/2016 10:47:00

35. kolejka Ekstraklasy

35. kolejka EkstraklasyDublet dla Legii w tym sezonie niemal pewny. Piast zadomowił się na stałe na drugim miejscu, a o trzecie stoczą walkę Cracovia z Zagłębiem. Do końca sezonu już tylko dwie kolejki.
Grupa mistrzowska

Legia celuje w dublet i nikt jej już nie przeszkodzi. Piast przegrał w stolicy bezdyskusyjnie. Pierwszą bramkę zdobył Igor Lewczuk wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piast w tym momencie jeszcze walczył. Gola do szatni zdobył jednak Guilherme z podania Nemanji Nikolića. Wszelkie złudzenia rozwiał po przerwie Kasper Hamalainen strzelając trzecią bramkę. Tym razem podającym był Michał Kucharczyk. Na koniec, rzut karny po faulu na Guilherme wykorzystał Nikolić.

Duży krok w kierunku trzeciego miejsca w lidze zrobiła Cracovia, pokonując Lecha Poznań 2:0. Szybkie prowadzenie zapewnił Erik Jendrisek po kontrze i dograniu Jakuba Wójcickiego. Drugi gol był dziełem Marcina Budzińskiego, który celnie przymierzył z daleka w okienko. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. W drugiej połowie drużyna Lech przeważała na boisku i miała kilka świetnych okazji do zdobycia goli. Skończyło się jednak na obijaniu słupka i poprzeczki krakowskiej bramki.

Strzelanie bramek w meczu Pogoni z Zagłębiem rozpoczęło się w drugiej części gry. Po rozegraniu kontry Ricardo Nunes płaskim strzałem dał prowadzenie gospodarzom, ale na moment tylko. W pierwszej dogodnej okazji po rozpoczęciu gry od środka, Łukasz Janoszka dośrodkował do Jarosława Kubickiego, a ten głową zdobył wyrównanie. Zanim gracze Pogoni na dobre ochłonęli po stracie gola, Zagłębie zdobyło już prowadzenie, a strzelcem okazał się Arkadiusz Woźniak. Gospodarze do końca gry dążyli do wyrównania, ale efektem tego była jedynie trzecia bramka dla Zagłębia.

W Gdańsku Lechia szybko strzeliła dwie bramki Ruchowi. Strzelanie rozpoczął niedawny gracz Ruchu - Grzegorz Kuświk - który wykorzystał dobre dośrodkowanie Milośa Krasicia. Drugą bramkę dorzucił Flavio Paixao. W drugiej połowie Ruch strzelił kontaktowego gola, który zasługuje na swoje miejsce w ligowej komedii pomyłek. Najpierw obrońcy Lechii wyprowadzali piłkę prawą stroną, ale stracili ją tuż za swoim polem karnym. Później Łukasz Moneta wstrzelił płasko piłkę w pole karne na czwarty metr, ale minęli się z nią zarówno Mariusz Stępiński, jak i bramkarz Vanja Milinković-Savić. W końcu do piłki dopadł Tomasz Podgórski po lewej stronie bramki. Ni to strzelił, ni to dośrodkował wzdłuż bramki, ale piłka trafiła Milinkovića-Savića w rękawicę, a później w kolano i nieszczęsny golkiper zaliczył kolanem właściwie trafienie samobójcze.

f
Jeszcze chwila koncentracji przed fetowaniem kolejnego tytułu Mistrza Polski! (fot. archiwum Paweł Śrutwa)