26/04/2016 09:04:00

33. kolejka Ekstraklasy

W rolach głównych bramkarze. Jakub Szmatuła z Piasta Gliwice w kluczowym momencie meczu obronił rzut karny. To samo zaprezentował Sergiusz Prusak z Górnika Łęczna i Martin Polacek z Zagłębia Lubin. A Sebastian Nowak z Termalicy, zapewnił remis swojemu zespołowi, strzelając głową bramkę w ostatniej minucie gry przeciwko Wiśle Kraków!

Grupa spadkowa

Wisła prawie wygrała z Termalicą. Prawie, bo bramkę na 2:1 w doliczonym czasie gry strzelił Wilde Donald Guerrier, dobijając z czterech metrów strzał Zdenka Ondraska, który nie zmierzał pierwotnie w światło bramki. A minutę później stan meczu na 2;2 wyrównał bramkarz gości, Sebastian Nowak strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na tym tle nieco banalne wydają się dwie pierwsze bramki w tym meczu. Prowadzenie dla krakowian uzyskał Denis Popović wykonując rzut karny po faulu na Rafale Boguskim. Wyrównał Wojciech Kędziora strzałem z daleka po kilkudziesięciometrowym rajdzie z piłką.

Z przewagą ostatniego w tabeli Górnika Zabrze, ale bez bramek, toczył się mecz w Białymstoku. Najdogodniejszą okazję na zwycięstwo gości zmarnował Rafał Kurzawa, strzelając w 10 minucie w poprzeczkę bramki Bartłomieja Drągowskiego.

Porażkę na własnym boisku zanotowało Podbeskidzie Bielsko-Biała. W drużynie gospodarzy nie zawiódł ASdam Mójta, który pewnie wykorzystał rzut karny oraz bramkarz Emilijus Zubas, mający pełne ręce roboty. Świetny mecz rozegrał Ryota Morioka, który miał udział w obu bramkach dla gości. Przy pierwszej Bence Mervo dobił jego strzał, a drugą Japończyk strzelił już osobiście.

Korona Kielce miała doskonałą okazję na zdobycie trzech punktów na własnym boisku. Prowadzenie zapewnił jej Airam Carbrera dobijając piłkę odbitą od słupka po strzale z rzutu wolnego. Goście mieli swoje okazje, a wyrównali z rzutu karnego, po zagraniu ręką przez jednego z kielczan. A niebawem role się odwróciły i sędzia przyznał jedenastkę Koronie. Tym razem jednak Airam Cabrera pomylił się i piłka padła łupem bramkarza gości - Sergiusza Prusaka.