26/04/2016 09:04:00

33. kolejka Ekstraklasy

33. kolejka EkstraklasyW rolach głównych bramkarze. Jakub Szmatuła z Piasta Gliwice w kluczowym momencie meczu obronił rzut karny. To samo zaprezentował Sergiusz Prusak z Górnika Łęczna i Martin Polacek z Zagłębia Lubin. A Sebastian Nowak z Termalicy, zapewnił remis swojemu zespołowi, strzelając głową bramkę w ostatniej minucie gry przeciwko Wiśle Kraków!

Grupa mistrzowska

Żadnych złudzeń nie zostawiła Legia Warszawa gościom z Krakowa. Cracovia została odprawiona z bagażem czterech bramek, a spotkanie na dobrą sprawę mogłoby zakończyć się już w 32 minucie przy stanie 3:0 dla gospodarzy. Tak zdecydowane rozstrzygnięcia chciałoby się widzieć w walce o Ligę Mistrzów w wykonaniu naszego jedynego obecnie eksportowego zespołu.

Piast Gliwice dotrzymał kroku Legii i wysoko pokonał Lechię Gdańsk. Ale nie było to takie pewne. Kluczowa dla przebiegu meczu sytuacja nastąpiła w 77 minucie. Wtedy to Sebastian Mila strzelając rzut karny, przegrał pojedynek z Jakubem Szmatułą. I zamiast wyrównania, za chwilę zrobiło się 0:2. A goście zostali ostatecznie dobici trzecią bramką w doliczonym czasie gry.

W Szczecinie przypomniał o sobie Łukasz Zwoliński. W 59 minucie zdobył jedyną bramkę meczu, uderzając głową z czwartego metra po dośrodkowaniu Rafała Murawskiego. Lechici atakowali i byli groźni, ale na przeszkodzie bramkom stawał bramkarz portowców - Jakub Słowik. A w jednym przypadku, po ni to strzale, ni to dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego, wyręczyła go poprzeczka.

Miłe złego początki - chorzowian w Lubinie. Michał Koj zdobył prowadzenie dla gości wykańczając rozegranie rzutu rożnego. Później jednak padły cztery bramki dla Zagłębia, w tym jedna samobójcza w wykonaniu obrońcy Ruchu. Rozmiary porażki byłyby mniejsze, ale Mariusz Stępiński nie wykorzystał rzutu karnego - udanie interweniował w bramce Martin Polacek.

Kasper Hamalainen wstał z ławki rezerwowych warszawskiej Legii i przypieczętował czwartą bramką zwycięstwo nad Cracovią (Fot. Paweł Śrutwa)