21/04/2016 09:13:00

32. kolejka Ekstraklasy

32. kolejka EkstraklasyMecz kolejki w Poznaniu. Piast w dramatycznej walce ratuje punkt i ciągle ma szansę na wydarcie Legii tytułu mistrzowskiego. Tymczasem w strefie spadkowej Górnik Łęczna przegrywa wysoko i pikuje ku dołowi.
Grupa mistrzowska

Przedsmak formy na finał Pucharu Polski pokazał Lech Poznań. Karol Linetty szybko uzyskał prowadzenie po akcji Nielsena. Potem sam trafił w poprzeczkę, a w kolejnej akcji jego strzał na 2:0 dobił Nielsen. Josip Barisić zrewanżował się za to strzałem w Jasmina Burića, który odbił piłkę w poprzeczkę. 2:0 do przerwy nie podłamało gości. Kamil Vacek z Sasą Zivcem szybko rozmontowali defensywę Lecha. A później to samo zrobili Martin Nespor z Patrikiem Mrazem. Ostatnie 20 minut Lech grał w przewadze, po czerwonej kartce dla Vacka. W tym czasie Maciej Gajos i Dawid Kowancki zmarnowali po jednej dogodnej sytuacji.

Cracovia zdobyła bardzo ważne trzy punkty, pokonując Zagłębie Lubin 1:0. O wyniku przesądził skutecznie egzekwowany rzut karny przez Mateusza Cetnarskiego, po zagraniu ręką obrońcy Zagłębia. Goście mieli doskonałą szansę na wyrównanie. Wprowadzony po przerwie w miejsce Łukasza Janoszki Luis Carlos trafił w słupek.

Lechia Gdańsk nie dała szans Pogoni. Na tle portowców dobrze prezentowali się kadrowicze: Mila, Wawrzyniak i Peszko. Pierwszą bramkę strzelił Krasić po dośrodkowaniu Wawrzyniaka. Przy drugiej dośrodkowywał Mila, wprost na głowę Wojtkowiaka.

Ruch Chorzów miał szanse na zwycięstwo nad Legią. Napastnik chorzowian, Mariusz Stępiński zmarnował trzy dobre okazje do strzelenia bramki. Dwukrotnie górą był Arkadiusz Malarz, a za trzecim razem piłka z kilku metrów poszybowała nad warszawską bramką. Groźnie strzelali też Tomasz Podgórski i Łukasz Moneta.