18/04/2016 07:27:00

31. kolejka Ekstraklasy

31. kolejka EkstraklasySennie i na pół gwizdka rozgrywano pierwszą kolejkę rundy dodatkowej w Ekstraklasie. Legia pokonała Lecha w przymiarce do finału Pucharu Polski i powiększyła przewagę w ligowej tabeli.
Grupa mistrzowska

Legia Warszawa na stojąco pokonała Lecha Poznań 1:0. Bramkę zdobył Aleksandar Prijović po podaniu Nemanji Nikolicia. Oba zespoły zachowywały się tak, jakby mecz traktowały rozgrzewkowo przed finałem pucharu Polski zaplanowanym na 2 maja.

Piast Gliwice nie dotrzymał kroku Legii i nie zdołał pokonać Cracovii, choć było naprawdę blisko. W pierwszej połowie gospodarze groźnie atakowali i w efekcie Mateusz Mak zdobył prowadzenie dobijając strzał Martina Nespora. Druga część miała wyrównany przebieg. Gdy wydawało się, że gliwiczanie dowiozą do końcowego gwizdka skromne zwycięstwo, przypomniał o sobie Miroslav Covilo. Wykorzystał dobre dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka i głową zdobył gola na wagę remisu.

W Szczecinie znowu nie zawiódł Rafał Murawski, który w drugiej połowie strzelił bramkę dającą remis w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów. Po zdobyciu wyrównania portowcy zabrali się ostro do ataku, ale zwycięska bramka już nie padła. Wcześniej jednak, na boisku panowała senna równowaga, z której wyłamał się Ruch, strzelając gola. Mariusz Stępiński pokonał Dawida Kudłę po jedynej składnej akcji gości i dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego.

Dobra passa Zagłębia Lubin została przerwana przez Lechię Gdańsk. Duża w tym zasługa Flavio Paixao. Portugalski napastnik Lechii przeprowadził w pierwszej połowie indywidualną akcję i wyłożył piłkę Grzegorzowi Kuświkowi, który zdobył prowadzenie. A w drugiej połowie Flavio strzałem nożycami dał gdańszczanom zwycięską bramkę. Wcześniej gospodarze zdołali wyrównać. Krzysztof Piątek po minucie pobytu na boisku minął z piłką Aleksandara Kovacevića i wyłożył ją na celny strzał Łukaszowi Janoszce.

a
Aleksandar Prijović uciekł obrońcom Lecha i strzelił zwycięską bramkę (fot. Paweł Śrutwa)