18/04/2016 07:27:00

31. kolejka Ekstraklasy

Sennie i na pół gwizdka rozgrywano pierwszą kolejkę rundy dodatkowej w Ekstraklasie. Legia pokonała Lecha w przymiarce do finału Pucharu Polski i powiększyła przewagę w ligowej tabeli.

Grupa spadkowa

Podbeskidzie przegrało bardzo ważny mecz z Termalicą. Cenną bramkę zdobył w drugiej połowie Mateusz Kupczak, wykorzystując chwilę zamieszania pod bielską bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Goście wygrali zasłużenie. W pierwszej części gry kilka razy sytuacje bramkowe świetnymi interwencjami ratował bramkarz Podbeskidzia - Emilijus Zubas.

Korona Kielce przejawiała dużą ochotę do gry w meczu przeciwko Śląskowi. Ale zamiary te mógł ostudzić Robert Pich, jednak jego strzał trafił tylko w słupek kieleckiej bramki. Prawie całą drugą połowę Śląsk grał w dziesiątkę, po usunięciu z boiska w 47 minucie Jacka Kiełba. Na dodatek w niegroźnej sytuacji bramkarz Mateusz Abramowicz popełnił błąd skutkujący golem Airama Cabrery. Mimo tych niekorzystnych okoliczności, goście wywieźli z Kielc remis dzięki bramce wyrównującej Piotra Celebana.

Jagiellonia rozstrzygnęła losy meczu z Górnikiem Łęczna w pierwszej połowie. W deszczowej aurze pierwszą bramkę strzelił z rzutu karnego Piotr Tomasik. Drugą zdobył Estończyk Wassiliew w ostatniej minucie gry przed przerwą, strzałem z daleka.

Górnik Zabrze starał się dotrzymać kroku Wiśle podczas meczu w Krakowie. Na szybko strzelony gol, po indywidualnej akcji przez Patryka Małeckiego, odpowiedział Roman Gergel, który wykorzystał zabawę z piłką w krakowskiej defensywie. Tego dnia jednak Patryk Małecki był świetnie usposobiony i przeprowadził kolejny przebojowy atak. Tym razem wyłożył futbolówkę Rafałowi Wolskiemu, który podwyższył na 2:1. Trzecią bramkę górnikom strzelił Zdenek Ondrasek, ale udział w niej znowu miał Patryk Małecki. Wymanewrował bramkarza i podał piłkę do czeskiego napastnika, któremu pozostało dopełnić formalności.