21/12/2015 22:12:00

21. kolejka Ekstraklasy

21. kolejka EkstraklasyTuż przed zimową przerwą drugi bardzo trudny mecz z rzędu rozegrał Piast Gliwice. Tym razem pokonał odrodzonego mistrza Polski - Lecha Poznań i zachował pięciopunktową przewagę nad Legią Warszawa. Następne mecze w Ekstraklasie odbędę się w dniach 12-15 lutego 2016.

Zwycięstwo Piasta Gliwice nad Lechem Poznań zapowiada, że gliwiczanie są poważnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg, z wieloma akcjami i interwencjami bramkarzy. Piłkarze z Poznania nie wykorzystali jednej stuprocentowej sytuacji, kiedy to Denis Thomalla nie trafił do pustej bramki. Ze strony Piasta Uros Korun trafił w poprzeczkę.

Trzy minuty cieszyli się piłkarze i kibice Korony Kielce z prowadzenia w meczu z Legią zdobytego pod koniec pierwszej połowy. Jeszcze przed przerwą wyrównał Guilherme. Portugalczyk miał udział w dwóch kolejnych bramkach zdobytych szybko po przerwie. Przy pierwszej obsłużył podaniem Michała Kucharczyka, a przy drugiej Nemanję Nikolicia.

Na stadion w Niecieczy nie zostali wpuszczeni kibice Ruchu Chorzów. Nie pomogło to jednak Termalice w odniesieniu zwycięstwa. Piłkarze obu drużyn zdobyli po jednej bramce, ale gospodarze z pozycji spalonej. Chorzowianie natomiast przeprowadzili jedną skuteczna kontrę, która dała im trzy wyjazdowe punkty.

O porażce Wisły Kraków przesądził gol Rafała Murawskiego, który skutecznie dobił piłkę strzelona przez Gruzina - Dwaliszwiliego. Wisła Kraków nie wypracowała klarownej sytuacji do zdobycia bramki wyrównującej.

Deniss Rakels uratował punkt dla Cracovii strzelając wyrównującego gola w ostatnich minutach meczu z Jagiellonią Białystok. Pierwsza połowa należała wprawdzie do gości z Krakowa, ale w drugiej po bramkach Frankowskiego i Grzelczaka wydawało się, że Jagiellonia już nie odda zwycięstwa.

Dość długo ważyły się losy meczu Górnika Łęczna z Lechią Gdańsk. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:1. W drugiej ostro do ataku ruszyli goście i byli bardzo bliscy wyrównania, jednak w kluczowym momencie Ariel Borysiuk zamiast do bramki, trafił w słupek. Później jednak plac gry opanowali gospodarze, czego efektem była trzecia bramka i kilka dalszych dobrych okazji.

Ostre strzelanie kolejny raz urządzili piłkarze Górnika Zabrze. Tym razem w Lubinie. Sygnał do ataku dał Roman Gergel po kilkunastu minutach gry. A zabrzanie mogli również zdobyć pod koniec meczu piątą bramkę, jednak na przeszkodzie stanął słupek. Zagłębie Lubin zagrało poprawnie, jednak tego dnia było to za mało do myślenia choćby o remisie.

Emocjonujący mecz rozegrało Podbeskidzie ze Śląskiem Wrocław. Goście szybko objęli prowadzenie, ale okazji do zdobycia dalszych bramek nie brakowało z obu stron. Ostatnie kilkanaście minut gry Śląsk bronił rezultatu w dziesiątkę, po usunięciu Petera Grajciara. Udało się, a porażka zepchnęła Podbeskidzie na ostatnie miejsce w tabeli.