15/12/2015 08:52:00

20 kolejka Ekstraklasy

20 kolejka EkstraklasyRemisem zakończył się mecz na szczycie między Legią Warszawa a Piastem Gliwice. Lech Poznań wygrał znowu, a Śląsk Wrocław wygrał wreszcie! Oto relacja z 20 kolejki Ekstraklasy.
Jagiellonia Białystok rozbiła na wyjeździe chorzowski Ruch, choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała. Jednak w ostatniej minucie bramkarz  Ruchu faulował w sytuacji sam na sam Fedora Cernycha. Otrzymał czerwona kartkę, a rzut karny wykorzystał Taras Romańczuk. Osłabieni gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki w drugiej połowie i stracili kolejne trzy gole.

"Walczyć i się starać, a jak nie to wyp(...)ć"- takim transparentem przywitali fanatycy Śląska Wrocław Piłkarzy na treningu przed meczem z Górnikiem Łęczna. I wreszcie podziałało! Śląsk wygrał 2:1  zdobywając dwie bramki w pierwszych minutach, na które goście odpowiedzieli tylko jedną.

Sąsiedzi wrocławian z ligowej tabeli, Górnik Zabrze i Termalica Bruk-Bet Nieciecza podzieliły się punktami w bezbramkowym meczu. Na koniec tego spotkania szansę na zgarnięcie trzech punktów przez gospodarzy zmarnował Roman Gergel.
Lechia Gdańsk bezdyskusyjnie pokonała nie mogącą ostatnio złapać dobrej formy Wisłę Kraków 2:0. Asysty przy obu bramkach dla gospodarzy zaliczył Sebastian Mila.

W takim samym stosunku i równie bezproblemowo Pogoń Szczecin odprawiła Podbeskidzie Bielsko-Biała. Obie bramki zdobył wprowadzony na boisko w drugiej połowie Gruzin Dwaliszwili.

To co nie udało się w Lidze Europy, powiodło się w lidze polskiej. Lech Poznań wygrał zasłużenie z Zagłębiem Lubin 2;0. Goście zanotowali w tym spotkaniu także dobre momenty, ale ich dwa groźne strzały zdołał wybronić Jasmin Burić. To szóste z rzędu zwycięstwo Lecha.

Cracovia omal nie przegrała z Koroną Kielce. Przy stanie 1:2 Airam Cabrera miał szansę na zdobycie trzeciej bramki, jednak przestrzelił z rzutu karnego. Niewykorzystana okazja zemściła się kilka minut później i Deniss Rakels zdobył wyrównującą bramkę. Tym samym ma ich łącznie już 14 w tym sezonie.

Tradycyjnie ligowe trafienie zaliczył także Nemanja Nikolić, tym razem w meczu z Piastem Gliwice, dobijając swój własny strzał po rzucie wolnym. Nie wystarczyło ono jednak Legii do odniesienia zwycięstwa nad liderem tabeli. Poziom meczu nie zawiódł i każda z drużyn miała szanse by wygrać. Ostatecznie padł remis po dośrodkowaniu i strzale głową Gerarda Badii.