27/11/2015 20:26:00

Zwycięstwo Legii i remis Lecha w Lidze Europy

Wreszcie zwycięstwo Legii Warszawa w meczu grupowym Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski pokonali w Warszawie duński Midtjylland 1:0. Lech Poznań przeżył ciężkie chwile w Lizbonie, ale zremisował 0:0. Obie polskie drużyny mają jeszcze teoretyczne szanse na awans do 1/16 LE.

Remis Lecha w Lizbonie

Kilkanaście minut od rozpoczęcia spotkania trwało wzajemne badanie się drużyn. Pierwszą dogodną akcję dla Lecha przeprowadził w 13 minucie Barry Douglas. Po jego ni to strzale, ni to dośrodkowaniu bramkarz Belenenses odbił piłkę zmierzającą po poprzeczkę.
Ze strony Belenenses szarżował dziesięć minut później Andre Geraldes, ale piłka padła łupem Jasmina Burićia i pomagającego mu Dariusza Dudki. Właśnie Dariusz Dudka kilka minut później interweniował w pojedynku główkowym tak nieszczęśliwie, że sędzia dopatrzył się faulu na rzut karny.
Piłkarze Beleneses widocznie nie są w najwyższej formie. Wyznaczony do wykonania karnego Tiago Silva kopnął z 11 metrów mocno i wysoko na poprzeczką.
Przed końcem pierwszej połowy szansę na zdobycie gola dla Belenenses miał jeszcze Tiago Caeiro po błędzie Barrego Douglasa, który wyłożył mu piłkę do strzału. Obyło się jednak na strachu.
Druga połowa miała bardzo podobny przebieg. Klarownych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Obie drużyny miały po jednej doskonałej okazji, ale nie potrafiły jej wykorzystać. Najpierw Tiago Silva zacentrował na głowę Fabio Sturegona, a jego strzał świetnie obronił Burić. W rewanżu Szymon Pawłowski wymanewrował obrońcę i strzelił w słupek bramki Hugo Ventury.