27/11/2015 20:26:00

Zwycięstwo Legii i remis Lecha w Lidze Europy

Zwycięstwo Legii i remis Lecha w Lidze EuropyWreszcie zwycięstwo Legii Warszawa w meczu grupowym Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski pokonali w Warszawie duński Midtjylland 1:0. Lech Poznań przeżył ciężkie chwile w Lizbonie, ale zremisował 0:0. Obie polskie drużyny mają jeszcze teoretyczne szanse na awans do 1/16 LE.
W meczu Legii z FC Midtjylland zobaczyliśmy przeważający od pierwszej minuty polski zespół w meczu Ligi Europy. Aleksandar Prijović, Nemanja Nikolić i Ivan Trickovski zdołali kilka razy stworzyć zagrożenie pod bramką Mikkela Andersena. Za trzecim razem Igor Lewczuk dośrodkował na głowę Prijovića, który strzałem w samo okienko dał prowadzenie Legii. W ostatnich minutach przed przerwą szansę na podwyższenie wyniku miał Nikolić. Strzelał z 10 metra wprost na bramkę, a piłka została zablokowana przez obrońcę.

W drugiej połowie zaatakowali Duńczycy, ale impetu starczyło im na pierwsze dwadzieścia minut. W tym czasie Andre Roemer strzelił mocno z dystansu na bramkę Arkadiusza Malarza, który z kłopotami, ale jednak wyłapał piłkę. W drugiej groźnej akcji bramkarz Legii nie sięgnął piłki, która po strzale Anwera Mabila z kilku metrów przeszła obok słupka.
Piłkarze Legii skutecznie przeszkadzali gościom, a sami strzelali z daleka. Takie próby podejmowali Stojan Vranjes i Ivan Trickowski. Oba strzały nie trafiły w światło bramki. Poważne kłopoty sprawił Andersenowi dopiero Michał Kucharczyk w doliczonym czasie gry. Jego silny płaski strzał z daleka zmierzał do bramki, ale duński golkiper nie zawiódł.
Wcześniej natomiast doskonale zachował się Arkadiusz Malarz, który wygrał pojedynek sam na sam z Paulem Onuachu. Tym samym trzy punkty zostały wreszcie w Warszawie.

k
Legia Warszawa - FC Midtjylland 26 listopada 2015 w Warszawie (fot. Paweł Śrutwa)

k
Drużyna Legii przed meczem, stoją od lewej: Arkadiusz Malarz, Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Tomasz Jodłowiec, Stojan Vranjes, Aleksandar Prijović, w przysiadzie: Łukasz Broź, Michał Kucharczyk, Ondrej Duda, Nemanja Nikolić, Ivan Trickovski (fot. Paweł Śrutwa)

k
FC Midtjylland, stoją od lewej: Kristoffer Olsson, Morten Rasmussen, Mikkel Andersen, Tim Sparv, Andre Roemer, Erik Sviatchenko, w dolnym rzędzie od lewej: Filip Novak, Daniel Royer, Kian Hansen, Jakob Poulsen, Pione Sisto (fot. Paweł Śrutwa)