23/10/2015 09:08:00

Lech Poznań wygrał z liderem Serie A!

Za nami 3 kolejka fazy grupowej Ligi Europy. Lech Poznań pokonał 2:1 na wyjeździe lidera Serie A - Fiorentinę! To nie pomyłka. Mniej szczęścia miała Legia Warszawa, która tylko zremisowała 1:1 na własnym boisku z Club Brugge.

Niedosyt w Warszawie

Od początku spotkania goście często zatrudniali Duśana Kuciaka, który zażegnał niebezpieczeństwo po strzałach Jose Izquierdo, Stefano Denswila i Abdoulaya Diabego.
/r//
Dopiero po pół godzinie gry, Michałowi Kucharczykowi udało się groźnie wstrzelić piłkę w pole karne gości, jednak padła ona łupem bramkarza.

Później kontrolę na placu gry przejęli piłkarze Club Brugge. Nastąpiła szybka kontra i szansa dla Jose Izquierdo, któremu piłkę wybił Lewczuk. Za chwilę goście wykonywali rzut rożny. Po strzale Mechele bramkarz Legii odbił piłkę przed siebie, pod nogi Davy'ego De Fauwa, a ten z bliska strzelił bramkę.

Kilka minut później napastnik Brugge - Izquierdo - minął w pełnym biegu Kuciaka i gdy wydawało się, że strzeli drugą bramkę, na przeszkodzie piłce stanął Igor Lewczuk.

W przerwie nastąpiły dwie zmiany w Legii, a na murawie pojawili się Ondrej Duda i Ivan Trickovski. I już po chwili szansę na wyrównanie miał Michał Kucharczyk, po akcji Ondreja Dudy. Piłkarz Legii nie trafił jednak w bramkę w sytuacji sam na sam z Bruzzese. Co się odwlecze...

W 51 minucie Michał Kucharczyk wreszcie trafił, po akcji Jodłowca z Trickovskim. I jak sie okazało tym golem uratował remis dla Legii. Później jeszcze Kuciak był w sporych opałach, po kolejnej akcji i strzale Izquierdo.  Ambitny Kolumbijczyk w barwach belgijskiego klubu, zdobył w Warszawie nawet bramkę, lecz nie została ona uznana przez sędziego. Zresztą jak najbardziej słusznie (pozycja spalona).
Tym sposobem Legia Warszawa, jak i Club Brugge, zdobyły pierwszy punkt w rozgrywkach grupowych.