11/10/2015 18:38:00

Polska - Irlandia 2:1, minuta po minucie

Polska - Irlandia 2:1, minuta po minuciePOLSKA W FINAŁACH ME 2016 !!! Zadecydowało o tym zwycięstwo 2:1 na Stadionie Narodowym w Warszawie! Gole zdobyli Krychowiak i Lewandowski! Oto nasza relacja na żywo, minuta po minucie, z meczu Polska - Irlandia!

a
Kibice Eire w Polsce (ale to zdjęcie wykonane przed meczem :-) :-) ;-)

Warszawa dzisiejszej nocy! :-)

KONIEC MECZU!!! Oto jest awans biało-czerwonych! Nie wymęczony w bólach, nie z przypadku, a pewny choć z ogromnym napięciem. Były piękne bramki i wysoka forma Roberta Lewandowskiego,  była walka i były faule drużyny Irlandii.  Była też drętwota zwana często "drewnem" i brak pomysłu ze strony gości. I wściekła bezsilność Martina O'Neilla. Bezsilność wobec  przemyślanej taktyki Adama Nawałki! Brawo trener, brawo piłkarze. Dziś duma narodowa unosi nas wysoko. Pokazaliśmy wyższosć nad brytyjskim stylem gry, pokazaliśmy profesjinalne podejście do meczów z bardzo słabymi rywalami (Gibraltar, Gruzja), pokazaliśmy, że potrafimy pokonać mistrzów świata! Dziś jest święto polskiej piłki nożnej!!!

90+5 minuta - kolejny rajd Lewandowskiego i kolejny faul na połowie Eire, nasi już skaczą do góry na ławce, mecz trwa, sędzia nas pogania, KOOONNIIIIEEEEECCC , JESTEŚMY W FINAŁACH EURO 2016 !!!

90+4 minuta - kontra Polaków, Błaszczykowski pędzi prawą strona, wrzuca w pole karne do Lewandowskiego, ten jest w trudnej sytuacji i przejmuje piłkę Randolph

90+3 minuta, rajd Lewandowskiego ale fauluje on Keowna, wolny i już piłka na naszej połowie, z lewej strony pola karnego, aut dla Polski!

90+2 minuta - wolny dla Eire, a  Niemcy wygrały z Gruzją więc nie będziemy  pierwsi w grupie, ale oto setny faul na Lewandowskim w tym meczu i O'Shea ma czerwoną kartkę, brawo turecki sędzia, brawo, ale czemu tak późno???!!!

90+1 tureckiemu sędziemu spodobał się ten mecz i dolicza 5 minut!!!

90 minuta- zamknęli nas teraz, McGeady dośrodkowuje i trafia w górną siatkę

89 minuta - "Polacy jesteśmy z wami!!!" ogromny doping na Narodowym, O'Neill podskakuje złośliwie za linią boczną

88 minuta- Peszko ma żółtą kartkę za grę na czas, przejęliśmy piłkę, akcja prawą strona, ale tracimy i  piłkę mają na moment Irlandczycy, na trybunach gromkie "sędzia kalosz"!!!(albo coś podobnie brzmiącego)

86 minuta - atak pozycyjny Irlandii, wolny dla gości z 40 metrów z lewej strony, będzie wrzutka, autobus w polu karnym, na linii pola karnego, co będzie??? Wrzutka Brady, wybijamy, rykoszet  i łapie Fabiański

85 minuta - rajd Grosickiego lewą stroną, wpada w pole karne, blokowany, wykłada Krychowiakowi, a ten bardzo niecelnie strzela, zmiana, wchodzi Sławomir Peszko nr 17, schodzi Grosicki

83 minuta - atak pozycyjny Eire, wrzutka w pole karne, wyjaśnia Glik i rusza teraz Lewandowski - rajd środkiem na połowie przeciwnika, włączył się Błaszczykowski, ale blokowany i Randolph zaczyna od bramki

81,82 minuta - przerwa, Lewandowski bije się na pięści z McCarthym, sędzia  każe wznawiać grę, Keane za boiskiem z  rozbitym nosem, to mecz wyjątkowej walki!!!

80 minuta - wolny dla Eire, już rozegrany, ale rzut rożny dla Eire, dośrodkowuje Hendrick, Szukała wybija na oślep z 5-go metra, ale piłka wraca, McGeady głową z 5 metra trafia w głowę Fabiańskiego, który opanowuje tę piłkę, coś strasznego było...

79 minuta - bezładne wrzutki po całym boisku, tak wygląda typowy atak pozycyjny Eire

78 minuta - akcja pod naszym polem karnym, Hoolahan i McGeady bardzo niecelnie strzela z linii pola karnego

77 minuta - atak Eire i wychodzimy z kontrą, faul Linettego, schodzi Mączyński nr 5, wchodzi Szukała nr 4

76 minuta - wreszcie akcja Grosickiego, podanie do Lewego, ten uderza płasko i Blaszczykowski minimalnie mija się z piłką w polu karnym, była szansa!!!

75 minuta - Eire panuje pod naszym polem karnym, grają wzdłuż linii 16-stu metrów, już rożny, ale na szczęście Fabiański łapie, chwila uspokojenia

74 minuta - Glik ma żółtą kartkę za faul na Robbie Keane i wrzutka w nasze pole karne, opanowaliśmy to, ale bez kontry, juz piłka wraca na nasza połowę, nie mamy oddechu teraz

72 minuta McClean schodzi, Hoolahan wchodzi, z rożnego nic nie wyszło i kolejny raz Lewandowski biegnie na Randolpha, ale nie ma szans na przejęcie piłki

71 minuta - O'Neill szaleje za linią, a Błaszczykowski wypuszcza Lewandowskiego sam na sam z Randolphem, w ostatniej chwili Coleman wślizgiem na rzut rożny!!! Co za szansa!!!

70 minuta - McClean fauluje Krychowiaka, Grosicki wrzuca w pole karne, przejmuje Glik po zagraniu Colemana, ale kontra Eire, juz przerwana w środku pola, ależ sie dzieje teraz!!!

69 minuta - atak Irlandii, Keown wrzuca w pole karne, rzut rożny dla Eire, McClean dośrodkowuje, Fabiański łapie

68 minuta - Brady na środku i wrzutka w pole karne, rajd Hendricksa i faul na Łukaszu Piszczku, "Polacy jesteśmy z wami" na trybunach

67 minuta - Grosicki podaje na głowę Glika, strzał niecelny

66 minuta - Błaszczykowski z Piszczkiem grają na lewej stronie, i mamy aut przy linii końcowej, a teraz rożny!

65 minuta - wielka agresja ze strony zawodników Eire, teraz chwila przerwy

63,64 minuta - chóralne śpiewy Irlandczyków, atak pozycyjny Irlandczyków, McClean z lewej strony przy linii końcowej, Błaszczykowski ich wypycha i kontra, Grosicki z dwóch metrów trafia w Randolpha, to powinien być trzeci gol!!!

62 minuta - gra wznowiona, nie ma zmian, Linetty traci piłkę przed polem karnym i wrzutka na piąty metr, McClean  był bliski zdobycia gola, zażegnujemy to, zmiana: wchodzi Błaszczykowski nr 16, schodzi Olkowski nr 7

61 minuta- pada Mączyński i trzyma noge prosto, będzie zmiana w drużynie Polski, znowu przerwa w grze

59,60 minuta - oddalamy akcję na środek i okres ataku pozycyjnego Eire ponownie

58 minuta - atak pozycyjny Eire i faul Krychowiaka na Keanie, wrzutka w pole karne z 40 metrów, Brady wrzuca, autobus na 16 metrze, przejęliśmy to dośrodkowanie, ale McClean wraca

57 minuta - Robbie Keane strzela z 20 metrów bardzo niecelnie, zmiana, wchodzi Aiden McGeaddy, schodzi Whlean

56 minuta - W tym momencie mamy awans z 1 miejsca w grupie, bo Gruzja remisuje z Niemcami 1:1, brawo Gruzini!!!

54, 55 minuta - Long zejdzie z boiska, nadal trwa przerwa w grze, Robbie Keane wchodzi na plac gry za Longa...

52, 53 minuta - zabawa Linettego z Pazdanem, było groźnie pod naszą bramką, Pazdan wybił jednak daleko, przechodzimy na lewą strone i Brady wybija na aut, aut z prawej strony, rajd Longa, Long leży, nie ma faulu, Long leży już na tyle długo, że sędzia przerywa grę, Martin O'Neill pędzi w kierunku sędziega, uff, Long nadal leży znokautowany przez Glika, O'Neill skacze nerwowo

51 minuta - atak pozycyjny Eire lewą stroną, zejście do środka i Whlean strzela z 20 metrów do bramki, !! Uff, Fabiański łapie!!!

49,50 minuta, atak Piszczka lewą stroną, przechodzimy na środek pola karnego, ale bez strzału, do akcji włącza się Michał Pazdan i główkuje niecelnie po dośrodkowaniu Wawrzyniaka

48 minuta - atak pozycyjny Irlandii, wybijają na aut po naszej prawej stronie, akcja środkiem Lewandowskiego, już piłkę ma Wawrzyniak z Krychowiakiem na lewej stronie, teraz przerzut na prawą, kibice skandują "jeszcze jeden, jeszcze jeden"!!!

47 minuta - Grosicki z Lewandowskim na lewej stronie pod polem karnym Eire, piłka na środek pola karnego, nikt do niej nie dochodzi, Olkowski upadł tam w polu karnym, sędzia nie reaguje, akcja Eire

46 minuta -Irlandia zaczyna od środka drugą połowę, drużyny bez zmian, przerzut na prawą stronę i faul na Krychowiaku, spokojny początek