06/10/2015 11:10:00

Przed meczem ze Szkocją w Glasgow

Przed meczem ze Szkocją w GlasgowSpotkanie ze Szkotami w Glasgow nie będzie należało do łatwych i przyjaznych. By zachować szanse na udział w barażach o Euro 2016 gospodarze muszą wygrać. My możemy sobie spokojnie pozwolić na remis.

Ale nie forma drużyny Gorgona Strachana budzi największe obawy.  Rok temu w Warszawie Robert Lewandowski omal nie zakończył kariery piłkarskiej po brutalnym ataku nakładką w wykonaniu Gordona Greera. A było to już na początku meczu. Nogę Lewandowskiego uratował ochraniacz, ale do końca gry nasz napastnik odczuwał skutki starcia. Obrońca szkocki nie otrzymał nawet żółtej kartki od usiłującego prowadzić ten mecz hiszpańskiego arbitra Alberto Undiano Mallenco (ba, nie było nawet rzutu wolnego!).

Aktualnie Robert Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców Baundesligi (12 bramek) oraz liderem klasyfikacji strzelców eliminacji ME 2016 (10 bramek).

Spotkanie w Glasgow będzie sędziował nasz bratanek, Węgier Viktor Kassai. Czy oprze się presji szkockiej publiczności i szkockich graczy na boisku? Mamy nadzieję, że tak!

Na wszelki wypadek apelujemy:

Panie sędzio, Wiktorze nasz kochany, nie pozwól by Szkocja poniewierała Robertem Lewandowskim!

a
Gordon Greer

a
Hiszpan Alberto Undiano Mallenco nie zareagował właściwie po faulu Gordona Greera na Robercie Lewandowskim