05/10/2015 07:44:00

11 kolejka Ekstraklasy

11 kolejka EkstraklasyWydarzeniem kolejki była nadspodziewanie wysoka porażka Lecha Poznań w Krakowie, która umocniła mistrza Polski na ostatnim miejscu w tabeli. W rejonach górnych zachowało się status quo. Wygrał Piast i wygrała Pogoń.
Nie udał się mecz chorzowianom z Pogonią Szczecin. Stracili dwa gole (choć mogli stracić więcej) oraz dwóch zawodników usuniętych z boiska z powodu czerwonych kartek.
Jeszcze bardziej nie udał się mecz gospodarzom w Białymstoku, których rywalem była Lechia Gdańsk. Najpierw trafili w słupek, potem nie trafili z rzutu karnego (strzelał Konstantin Wassiliew, obronił Marko Marić), a w końcu przegrali 0:3.

Nie zabrakło emocji i okazji do strzelenia bramek z obu stron w meczu Piasta Gliwice z Wisłą Kraków. Ostatecznie piłkarze posprzeczali się ze sobą na boisku, ale zwyciężył lider po strzale Martina Nespora.

Szybko padały bramki w meczu Termalicy z Gornikiem Łęczna. Najpierw samobójcze trafienie zanotował bramkarz Górnika Łęczna (piłka po strzale gracza z Niecieczy odbiła się od słupka i trafiła w plecy golkipera). Kilka minut później bramkarz gospodarzy przegrał sprokurowany przez samego siebie drybling i padło wyrównanie. W końcówce to goście byli bliżej strzelenie zwycięskiego gola.

W Kielcach były strzały z bliska i z daleka, ale żaden z nich nie trafił do bramki i odnotowano remis.

Remisem zakończyły się również dolnośląskie derby. Mecz wolno się rozkręcał w pierwszej połowie. Tuż po przerwie nastąpiło mocne uderzenie Zagłębia. Wreszcie na 10 minut przed końcem Flavio Paixao przypomniał sobie o umiejętności strzelania bramek. Potem była emocjonująca końcówka i podział punktów.

Górnik Zabrze zremisował u siebie 2:2 z Nemanją Nikolićem. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W drugiej części najistotniejszym wydarzeniem na boisku była czerwona kartka dla gracza z Zabrza - Aleksandra Kwieka w 80 minucie.

Lech Poznań został na wstępie znokautowany w Krakowie dwoma bramkami i nie podniósł się już do końca meczu. Wydaje się, że dla trenera Skorży nie ma już nadziei na pobyt w Poznaniu.

Wyniki 11 kolejki:
Cracovia Kraków - Lech Poznań 5:2
Bartosz Kapustka 1, Deniss Rakels 4, Mateusz Cetnarski 40, Erik Jendrisek 63, Jakub Wójcicki 74 - Kasper Hamalainen 56, 75

a
Kiedy znowu zobaczymy uradowanych graczy Lecha Poznań po meczu? (fot. archiwum Paweł Śrutwa)

a
Górnik Zabrze wywalczył punkt w meczu przeciw Legii Warszawa (fot. archiwum Paweł Śrutwa)