29/09/2015 07:30:00

10 kolejka Ekstraklasy

10 kolejka EkstraklasyTrwa Pogoń za Piastem, a w Łęcznej dramat. Gospodarze przegrali z mającym ostatnio słabą passę Podbeskidziem. Legia także traci punkty u siebie - z Termalicą, drużyną z tarnowskiej wsi. Remis również w meczu o ostatnie miejsce w tabeli.
Mecz dwóch ostatnich drużyn w tabeli, Lecha i Górnika, zakończył się wynikiem 1:1. Nie zmieniło to położenia żadnej z nich.

W Warszawie kolejną bramkę strzelił Nemanja Nikolić. Średnia w lidze Nikolicia to jeden gol na mecz. Tym razem gol dał trzech punktów, ale może przestraszy defensorów SSC Napoli, którzy już za kilka dni przetestują w Lidze Europy wartość serbsko-węgierskiej gwiazdy Legii. Bramek nie było w Krakowie, gdzie w deszczowym meczu Wisła zremisowała z Koroną Kielce.
W Cracovii przypomniał o sobie Deniss Rakels, który zdobył dwa gole w pierwszej połowie meczu z Ruchem. Po przerwie goście strzelili bramkę kontaktową i ambitnie dążyli do wyrównania. Nie udało się, a w końcówce po kontrze gospodarzy, Patryk Lipski faulem ratował Ruch przed utratą trzeciej bramki i otrzymał czerwona kartkę.
Znowu przegrał Śląsk Wrocław. Tym razem u siebie. Goście z Gliwic mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramek w pierwszej połowie, ale na gola zamienili tylko jedną. Po przerwie Kamil Biliński zdołał wyrównać. Gola decydującego o kolejnych trzech punktach zdobył dla Piasta Gliwice słoweński obrońca Uroś Korun. Wrocławscy piłkarze zainkasowali w tym meczu sześć żółtych kartek.
Kartkowo było również w meczu Górnika Łęczna z Podbeskidziem (łącznie 9 żółtych i 2 czerwone). Obie czerwone kartki otrzymali gracze gospodarzy, a dodatkowo z ławki został usunięty ich trener - Jurij Szatałow. Dwie pierwsze bramki w meczu padły z rzutów karnych, a o wyniku przesądził gol Mateusza Szczepaniaka. Piłkarze z Łęcznej mogą mówić o sporym pechu - dwa razy trafiali piłką w słupek bramki Emiliusa Zubasa.
O zwycięstwie Pogoni nad Jagiellonią przesądził gol Japończyka Akahoshi strzelony z rzutu karnego. Jagiellonia miała swoją szansę na wyrównanie, ale  Karol Świderski trafił w poprzeczkę. Sędziowski bilans tego spotkania to sześć żółtych kartek i jedna czerwona (Rafał Grzyb z Jagiellonii w ostatniej minucie meczu).
Na kolejna porażkę Lechii Gdańsk zanosiło się po pierwszej połowie meczu z Zagłębiem Lubin. W drugiej doszło wreszcie do przełamania niemocy gdańskiego zespołu. Trzy bramki i pierwsze zwycięstwo pod wodzą Thomasa von Hessena stało się faktem.

1. Nemanja Nikolić (Legia) - 10 bramek
2. Łukasz Zwoliński (Pogoń), Michał Papadopulos (Zagłębie), Martin Nespor (Piast) - 5 goli

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Krótka galeria ligowa (zdjęcia: Kamila Poloczek)