04/09/2015 16:09:00

Niemcy - Polska 3:1, minuta po minucie

4 września 2015 roku we Frankfurcie nad Menem nasza kadra piłkarska zagrała z Niemcami, przegrywając po ciężkim meczu 1:3, oto nasza relacja minuta po minucie:

19:40 Nic złego nam się nie stanie! Nie możemy przecież zmarnować tego, co zrobili dla nas dziś Gruzini! Gruzja pokonała Szkocję 1:0 po golu Kazaiszwiliego i to nie jest żart! A teraz już hymny Polski i Niemiec!

19:30 Sędziowie: Sedzią głównym meczu będzie Włoch Nicola Rizzoli, a na liniach pomagać mu będą: Elenito Di Liberatore i Mauro Tonolini. Sędziowie dodatkowi to: Luca Banti i Antonio Damato. Sędzią technicznym będzie Gianluca Cariolato.

19:15 Nawałka przed meczem: Nie mówiłem nikomu, że Linnety zagra w tym meczu. Karola brałem pod uwagę, ale to dziś rano zapadły ostateczne decyzje. Mamy koncepcję na ten mecz. Będziemy kontrolować środek boiska, pomocnicy będą poruszać się w pionie i w poziomie. Będzie rotacja skrzydłowych z napastnikiem. Najważniejsza jest konsekwencja w realizacji założen taktycznych. Drużyna wie jak ma grać i liczę, że wykona plan. Liczę, że gracze podejmą na boisku decyzje szybo i właściwie.

19:10 Gaz przez 90 minut. Porządek w tabeli musi być. Chcemy być pierwsi w tabeli po meczu z Polską. Zrewanżujemy się Polakom. To przedmeczowe opinie reprezentantów Niemiec.

18:40 Na dobry prognostyk przed naszym meczem z Niemcami:
W tych eliminacjach Wyspy Owcze wygrały z Grecją i u siebie (2:1), i na wyjeździe (1:0).
Ale nie koniec na tym. Islandia wygrała dwa razy z Holandią. U siebie 2:0, a dziś na wyjeździe 1:0. Islandczyk potrafi!
No, a jak nazwiemy po polsku mieszkańca Wysp Owczych? Wyspiarz? Owczarz? Wyspoowcarz? Wyspiarz Owczy?
A więc dobrze, Wyspiarze Owczy pokonali Greków i u siebie, i na wyjeździe!

18:30 Na Niemcy się nie udało, ale nasz sztab szkoleniowy chciałby, aby choć jeden z obrońców polskich nazywał się Miazga. Żaden nie chce zmienić nazwiska, więc Miazgę znaleziono w USA. Mateusz Miazga - bo tak się nazywa 20 letni gracz new York Red Bulls, jest namawiany do gry w naszej kadrze. Na razie nie podjął jeszcze decyzji.

18:20 Dzień dobry! I od razu zaczynamy  humorem w wykonaniu trenera Nawałki:) Otóż trener Nawałka powiedział podobno, że chcemy narzucić swój styl gry Niemcom. Popieramy, ale uznajemy to za czcze przechwałki. Bo nie narzuciliśmy swojego stylu gry Grecji, Szkocji, Irlandii i Szwajcarii, a teraz mamy narzucić Niemcom?