28/08/2015 08:29:00

Legia i Lech w fazie grupowej LE!

Legia i Lech w fazie grupowej LE!27 sierpnia 2015 Legia Warszawa i Lech Poznań wygrały swoje mecze rewanżowe w IV rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Oba kluby awansowały do fazy grupowej. Losowanie grup już dziś.

Niezwykle emocjonujące spotkanie zagrała w Warszawie Legia z Zorią Ługańsk, wygrywając ostatecznie 3:2. Początek spotkania nieoczekiwanie należał do drużyny gości. Już w drugiej minucie Petriak wyprzedził tuż przed polem karnym Pazdana i ten musiał ratować się faulem. Zarobił żółtą kartkę, a z rzutu wolnego groźnie strzelał Ljubenović.

Po chwili jednak Legia opanowała sytuację i w 16. minucie Tomasz Brzyski ostro dośrodkował z rzutu wolnego prawą nogą z lewej strony. Piłka zmierzała wprost do bramki, a Prijović  z Rzeźniczakiem narobili takiego zamieszania na piątym metrze, że bramkarz Zorii nie był w stanie skutecznie interweniować. W ten sposób Legia objęła prowadzenie.

Sprytne powodzenie tej akcji nieco uśpiło naszych graczy. A tymczasem goście nie rezygnowali i w 39 minucie wywalczyli rzut wolny z 20 metrów, po którym Dmytro Chomczenowski zdobył wyrównującego gola.
W tym momencie wystarczyła jeszcze jedna bramka dla Zorii, by wyrzucić Legię z europejskich pucharów. Było to tym bardziej prawdopodobne, że gracze z Ukrainy żwawo poruszali się po boisku.

Na szczęście w 62. minucie dobrą akcję przeprowadził Guilherme. Po jego podaniu Prijović spod linii końcowej płasko dośrodkował przed pole karne, a Michał Kucharczyk strzelił w środek bramki. Na trasie piłki, znalazł się Guilherme i będąc tyłem do Szewczenki, lekko trącił futbolówkę noga. To wystarczyło by zmylić bramkarza i objąć ponownie prowadzenie. Głęboki oddech ulgi na stadionie trwał jednak tylko trzy minuty.

Bo oto z kolejnego rzutu wolnego ostro strzelił Rusłan Malinowski, a Duśan Kuciak tylko odprowadził wzrokiem piłkę do siatki. Gol na 2:2 zapewnił dramatyczną końcówkę. Malinowski miał kolejną szansę z rzutu wolnego, ale minimalnie chybił. A w polu karnym Zorii świetną okazję zmarnował Aleksandar Prijović - po jego strzale piłka również o centymetry minęła słupek.

Wreszcie na koniec Opanasenko w polu karnym sfaulował Ondreja Dudę, który pewnym strzałem z rzutu karnego (w okienko) zakończył to spotkanie.

a
Aleksandar Prijović (fot. Paweł Śrutwa)

27. sierpnia 2015 Warszawa
Mecz rewanżowy IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy sezonu 2015/2016

Legia Warszawa - Zoria Ługańsk 3:2 (1:1)
bramki: Tomasz Brzyski 16, Guilherme 62, Ondrej Duda 90+5 - Dmytro Chomczenowski 39, Rusłan Malinowski 66
żółte kartki: Pazdan, Rzeźniczak, Duda (Legia) - Kameniuka, Siwakow, Budkiwskij, Opanasenko (Zoria)
sędziował: Tobias Welz (Niemcy)

składy:
Legia Warszawa: 12.Duśan Kuciak - 19.Bartosz Bereszyński, 25.Jakub Rzeźniczak, 2.Michał Pazdan(4.Igor Lewczuk 7min.), 17.Tomasz Brzyski - 37.Dominik Furman, 3.Tomasz Jodłowiec, 6.Guilherme, 18.Michał Kucharczyk - 99.Aleksandar Prijović(9.Marek Saganowski 90+2min.), 11.Nemanja Nikolić(8.Ondrej Duda 67min.)
trener: Henning Berg
Zoria Ługańsk: 30.Mykyta Szewczenko - 39.Jewhen Opanasenko, 99.Andrij Pylawski(44.Wiaczesław Czeczer 87min.), 3.Michaił Siwakow, 6.Mykyta Kameniuka - 5.Artem Gordijenko, 20.Ołeksandr Karawajew, 18.Rusłan Małynowski, 22.Żeljko Ljubenović(10.Dżaba Lipartia 87min.), 37.Dmytro Chomczenowski - 34.Iwan Petriak
trener: Jurij Wernydub